Tragiczny finał wakacji. Ojciec zmarł na schodach samolotu
40-letni Chris Neill zmarł na schodach samolotu po awaryjnym lądowaniu w Kolonii. Do tragedii doszło na oczach jego dwójki dzieci podczas powrotu z rodzinnych wakacji.
1. Nagle źle się poczuł
40-letni Brytyjczyk Chris Neill wracał z wakacji w Bułgarii do Liverpoolu, kiedy nagle poczuł się źle na pokładzie samolotu linii Jet2. Jak donoszą brytyjskie media, mężczyzna najprawdopodobniej doznał ataku serca. Został przeniesiony na przód samolotu i podano mu maskę tlenową.
Jego stan pogarszał się jednak tak szybko, że lot został przekierowany na lotnisko w Kolonii. Po wylądowaniu, mężczyzna zaczął schodzić po schodach samolotu, ale zanim dotarł na do ich końca, stracił przytomność i upadł. Mimo szybkiej reakcji służb medycznych, jego życia nie udało się uratować. Chris Neill zmarł na oczach swoich synów, Reece'a (19 lat) i Archiego (8 lat).
Wkrótce okazało się jednak, że sprowadzenie ciała mężczyzny z Niemiec do Wielkiej Brytanii to koszt znacznie przerastający możliwości finansowe rodziny – a wszystko przez brak aktywnego ubezpieczenia podróżnego.
Choć Brytyjczyk wyjechał na wakacje wierząc, że posiada ubezpieczenie zapewnione przez swój bank, okazało się być ono nieaktualne. Bez ochrony ubezpieczyciela, rodzina otrzymała rachunek za transport zwłok opiewający na ponad 25 tysięcy funtów, zmuszający ich do rozpoczęcia zbiórki pieniężnej. Do tej pory udało się zebrać już ponad 21 tysięcy funtów.
2. Podstawowe ubezpieczenie podróżne – jak działa i co obejmuje?
Ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę w razie nagłych wypadków zdrowotnych, opóźnień lotów czy utraty bagażu. W ramach NFZ, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia pomoc medyczną w krajach UE, ale nie pokrywa kosztów repatriacji ciała czy transportu zwłok.
Prywatne ubezpieczenia podróżne mogą obejmować szerszy zakres ochrony, w tym transport do kraju, leczenie prywatne i pomoc w sytuacjach kryzysowych, takich jak zgon za granicą.
Przed podróżą zawsze warto upewnić się, że polisa jest aktualna i odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb, aby uniknąć kosztownych niespodzianek w chwili zagrożenia zdrowia lub życia.
Aleksandra Zaborowska, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl