Trwa ładowanie...

To hity od kilku lat! Marzy o nich każde dziecko

 Dorota Mielcarek
09.12.2019 12:10
drewniane zabawki
drewniane zabawki

Poszukiwanie idealnego prezentu dla dziecka nie jest łatwe. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem zabawek, które niebawem trafią pod choinkę. Jak trafić z prezentem dla dziecka? Znamy hity tych świąt! Postaw na trwałość, estetykę i ekologię, czyli… drewniane zabawki, które przetrwają lata.

1. Wybieraj mądrze

Drewniane zabawki przeżywają prawdziwy renesans. Dlaczego warto w nie zainwestować? Są znacznie trwalsze i ładniejsze od plastikowych zamienników — będą absorbowały jego uwagę i posłużą dziecku przez długi czas. Ponadto są bezpieczne, ekologiczne i co najważniejsze, rozwijają kreatywność i wyobraźnię malucha. Nic dziwnego, że Lidl w swojej ofercie ma ich ogromny wybór.

To kultowe zabawki, na których się wychowaliśmy i które pamiętamy do dziś. Koń na plastikowych biegunach nie dość, że wygląda mizernie, to przetrwa jedynie kilka rodeo, za to na tym z drewnianymi biegunami można przeżyć wiele przygód na Dzikim Zachodzie. Co będzie idealnym prezentem dla dzieci?

2. Kuchnia małego kucharza

Nie znam dziecka, które nie krzątałoby się z rodzicami w kuchni. Dzieci chcą mieszać, wąchać i smakować. Kuchnia dla dziecka jest jak plac zabaw w domu. Ile razy w twojej kuchni dało się słyszeć "ja chcę pomóc", "ja pomieszam", "ja rozbiję jajko". Te słowa się ciągle powtarzają, dlatego doskonałą zabawką dla małego pomocnika będzie jego własna kuchnia.

Drewniana kuchnia z piekarnikiem, płytami do gotowania, kuchenką mikrofalową, zlewem i okapem to idealny prezent pod choinkę. Dziecko zapiszczy z radości i od razu będzie chciało upiec jakieś ciasto. Ta zabawka pobudzi jego wyobraźnię i kreatywność, a na dodatek można poprosić innych członków rodziny, aby kupili dziecku zestawy pasujące do jego kuchni, np. drewniany zestaw jedzenia.

Kuchnię i akcesoria znajdziecie w Lidlu, ale spieszcie się, bo ten gwiazdkowy hit szybko się wyprzedaje.

3. Na straganie w dzień targowy…

Kolejnym trafionym prezentem, który doceni każdy maluch, jest sklep (stragan). To nie jest zwykła drewniana konstrukcja – to godziny zabawy, fantazjowania i spędzania czasu z rówieśnikami. Z pomocą tej zabawki dziecko uczy się wchodzić w rolę, dowiaduje się, dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Poza tym łatwiej będzie mu zrozumieć otaczający go świat, pozna wartość pieniądza, a także przekona się, że warto być miłym i życzliwym dla ludzi.

Stragan to dobry prezent dla rodzeństwa – jedno z dzieci będzie sklepikarzem, a drugie klientem.

Do straganu można dokupić zestaw drewnianych warzyw i owoców, sklepową wagę, kasę z pieniędzmi i produkty spożywcze.

4. Marzenie dziewczynki – domek dla lalek

Każda dziewczynka chce mieć miejsce dla swoich ukochanych lalek. Przecież nie może z nimi wszystkimi spać. Kiedy zobaczyłam 3-piętrowy domek dla lalek w Lidlu, sama chciałam go mieć. Solidna konstrukcja, która nie przewróci się od przypadkowego uderzenia, i wyposażenie domku robią wrażenie.

W środku jest 25 akcesoriów (w tym wanna, łóżko, fotele, stolik, wyposażona kuchnia). Całość jest bardzo estetyczna i zachęca do zabawy. Ten domek dla lalek to gwarancja wspaniałej zabawy przez wiele godzin i zatracenie się w świecie fantazji.

5. Zabawek jest wiele…

Oferta drewnianych zabawek przygotowana przez Lidl jest imponująca. W sklepach znajdziemy zabawki dla najmłodszych np. drewniane układanki, pociągi i zabawki edukacyjne, jak i dla tych starszych: rowerki, dźwigi i gry.

Te zabawki dają możliwość rozwijania wyobraźni i kreatywności. Odgrywają również ważną rolę w edukacji dzieci, które powinny wiedzieć, że dobre jakościowo zabawki będą im towarzyszyły przez lata i kto wie… Może rodzice i dziadkowie włączą się do zabawy przy kuchni czy domku dla lalek – a to dla dzieci jest najważniejsze.

Artykuł powstał we współpracy z marką LIDL

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze