Trwa ładowanie...

TK Maxx i Akademia Przyszłości organizują bezpłatne warsztaty online dla dzieci w całej Polsce

Avatar placeholder
13.09.2022 10:38
TK Maxx i Akademia Przyszłości organizują bezpłatne warsztaty online dla dzieci w całej Polsce
TK Maxx i Akademia Przyszłości organizują bezpłatne warsztaty online dla dzieci w całej Polsce (Materiał Partnera)

Materiał prasowy TK Maxx

Sieć sklepów TK Maxx oferująca znane marki taniej, od lat wspiera Akademię Przyszłości, która pomaga dzieciom w lokalnych społecznościach budować przyszłość, o jakiej marzą. W tym roku, współpraca przyjęła nową formę, jaką jest „Szkoła bez doła” czyli cykl bezpłatnych warsztatów online dla dzieci z całej Polski. Eksperci Akademii poruszą tematykę z zakresu budowania pewności siebie.

E-warsztaty odbędą się 26, 28 i 30 września, każdorazowo o godz. 16:00, a zapisy ruszają już 13 września na stronie www.szkolabezdola.pl.

TK Maxx wspiera Akademię Przyszłości od 2014 roku. Współpracę zapoczątkowała wspólna troska o przyszłość dzieci z lokalnych społeczności i wiara w potencjał każdego z nich. Coroczne wsparcie finansowe przekazywane przez TK Maxx pozwala rozwijać Akademię, pomagać jej podopiecznym, jak również rekrutować i szkolić wolontariuszy. Program obejmuje ponad 2000 dzieci w Polsce wspierając je w budowaniu pewności i wzmacnianiu wiary w siebie.

Tegoroczna odsłona współpracy przybrała nową formę, jaką są bezpłatne warsztaty online. „Szkoła bez doła” to inicjatywa, która dzięki swojej wirtualnej formie wychodzi poza szkolne mury, co pozwoli na dotarcie do dzieci w całej Polsce, niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Warsztaty skierowane do dzieci w całej Polsce

Cykl trzech warsztatów, który poprowadzi wolontariuszka Akademii Przyszłości – Joanna Mazur będzie poświęcony tematyce związanej z budowaniem pewności siebie i rozwojem osobistym. Spotkania zostały zaprojektowane tak, aby dzieci uczyły się poprzez zabawę, a czas warsztatów (60 minut) dobrany optymalnie do zajęć online. Każde dziecko może uczestniczyć w dowolnej liczbie zajęć. Warsztaty skierowane zostały do uczniów klas 3-6 (dzieci w wieku 8-12 lat).

Terminy i tematy warsztatów:

  • 26.09, godzina 16.00 – Co robię dobrze, czyli moje mocne strony
  • 28.09, godzina 16.00 – Czym jest talent, jak go rozpoznać i jak go rozwijać?
  • 30.09, godzina 16.00 – Mówię dobrze o sobie i o innych

Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej projektu: www.szkolabezdola.pl. Zapisy trwają do 25 września włącznie. Po zapisaniu się na wybrany termin na skrzynkę mailową odbiorcy przyjdzie powiadomienie potwierdzające uczestnictwo. Następnie w dniu odbywania się warsztatów każdy zapisany uczestnik dostanie mail z linkiem, który pozwoli mu uczestniczyć w wydarzeniu.

(Materiał Partnera)

Zbiórka w sklepach na rzecz Akademii Przyszłości

W sklepach TK Maxx regularnie odbywają się zbiórki funduszy na rzecz Akademii Przyszłości. Najbliższa rusza już 13 września. Przy okazji wizyty w TK Maxx datki w dowolnej wysokości można przekazać do specjalnie wyznaczonych puszek, które będą znajdować się w pobliżu kas. To doskonała okazja do wsparcia inicjatywy, dzięki której najmłodsi mogą budować przyszłość o jakiej marzą.

O Akademii Przyszłości

Akademia Przyszłości pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. Poprzez cotygodniowe zajęcia z indywidualnym tutorem kształtuje się ich poczucie własnej wartości i rozwija mocne strony. Celem Akademii jest, by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracje.

Materiał prasowy TK Maxx

Polecane dla Ciebie