Teatrzyk paluszkowy (recenzja)

Wilk: Dokąd wędruje dziewczyneczka?

Czerwony Kapturek: Pojeździć na saneczkach.

Oto cytat z książki Dagny Ślepowrońskiej „Teatrzyk paluszkowy”. Można w niej znaleźć tego typu nowe wersje znanych baśni. Czerwony Kapturek może być przestrogą dla dzieci. Nieznajomy, nawet jeżeli wydaje się przyjazny, nie zawsze taki jest. Ale realia klasycznej baśni Czerwonego Kapturka odbiegają od współczesności. Rzadko które dziecko musi przejść przez las, by odwiedzić babcię. Natomiast jazda na sankach jest już dużo bliższa obecnym realiom.

Teatrzyk paluszkowy książka

Jak się bawić w teatr

Tego typu sytuacje mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla naszych dzieci. I taka wersja Czerwonego Kapturka może być skuteczniejszą przestrogą dla naszych dzieci.

Oprócz tego są tam wierszyki nawiązujące do ważnych wydarzeń, np. narodzin, wypadnięcia mlecznego ząbka oraz zdjęcia lalek. Dłoń z przyklejonymi z papieru oczami, nosem i brodą z włóczki oraz koroną z metalowego koszyczka do szklanki może być królem. Ta sama dłoń z czterema naparstkami na palcach oraz z widelcem to już rycerze.

Gdy przejrzałam ją po raz pierwszy, pomyślałam, że to książka dla rodziców lub nauczycieli, którzy lubią zabawę w teatr i mogą w niej znaleźć nowe pomysły. Jednak gdy książkę obejrzała moja czteroletnia córka Ula, zmieniły się moje odczucia. Oglądając zdjęcia paluszkowych lalek opowiadała kogo jej zdaniem przedstawiają. Szybko też zauważyła, że my również możemy przygotować takie lalki i takie przedstawienie. Realizacja tego pomysłu jeszcze przed nami, ale już wiemy, że przyda się nam do tego, m.in. nasza skrzyneczka ze skarbami do prac plastycznych, ubranka lalek oraz... głowy pełne pomysłów.

_Zachęcam więc do sięgnięcia po tę książkę wszystkich, którzy lubią wierszyki oraz kreatywne zabawy. Wyczarujcie swoich paluszkowych bohaterów.

Teatrzyk paluszkowy

Dagna Ślepowrońska

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Gdańsk 2009_

Anna Mayer, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.