Trwa ładowanie...

"Tarzan" na DVD z "Zaczarowanej Kolekcji" Disneya - recenzja

Jesteście gotowi na spotkanie z najbardziej egzotycznymi bohaterami Disneya? Sięgnijcie zatem po Tarzana – adaptację powieści Edgara Rice'a Burroughsa, bajkę na DVD wydaną w serii „Zaczarowana kolekcja” razem z innymi 9 historiami, które wzruszają nas i nasze dzieci od lat.

"Tarzan" - DVD

"Tarzan" - DVD

Disney „Zaczarowana Kolekcja” to kolekcja największych animowanych hitów ze studia Disney w nowym, odświeżonym wydaniu. W pierwszej odsłonie serii pojawiło się siedemnaście ponadczasowych przebojów, takich jak „Tarzan”, „Aryskotraci”, „Kurczak Mały”, „Piorun” i wiele innych.

Jeśli macie ochotę na zabawną i ciągle aktualną historię dla całej rodziny polecam obejrzeć Tarzana. Dzieci z łatwością przeniosą się do zwierzęcego świata w odległej dżungli, a rodzice chętnie przypomną sobie klasykę z czasów swojego dzieciństwa.

Któż z nas nie zna Tarzana! Z pewnością większość z nas oglądała film o człowieku wychowanym przez małpy. Gorylica Kala przygarnia ludzkie niemowlę i nadaje mu imię Tarzan. Jednak przywódca małpiego stada, goryl Kerchak nie akceptuje nowicjusza i wykazuje w stosunku do niego obojętne uczucia. Mały chłopiec dorasta wśród nowej, zwierzęcej rodziny i przyzwyczaja się do życia w dżungli.

W adaptacji do tych warunków pomagają mu dwaj rezolutni przyjaciele – płatający figle słoń Tantor i gorylica Terk, która sypie zabawnymi odzywkami jak z rękawa. Sielskie życie zwierząt w dżungli mąci pojawienie się w ludzi. Młoda Jane odwiedza odległą Afrykę, ponieważ prowadzi badania nad gorylami. Towarzyszą jej ojciec oraz pan Clayton, który okazuje się być czarnym charakterem. Od momentu spotkania z gośćmi z Anglii Tarzan staje przed wyborem – ważniejsza dla niego okaże się miłość do dziewczyny czy lojalność wobec małpiej rodziny?

Bajka obfituje w zabawne sceny, jak np. przebieranki Terk w sukienki Jane czy śmieszne powiedzonka, takie jak: „O żesz Ty trąbo niemyta”, „Co ty bredzisz durna pałko”. Na widzów czekają również smutne i wzruszające momenty, jak pożegnanie Tarzana z małpią matką, czy śmierć Kerchaka i ostatnia rozmowa z synem. Dzieci oglądając Tarzana odczuwają zatem różne emocje, przeżywają przygody razem z bohaterami.

Historia Tarzana potrafi zachwycić nie tylko przepiękną animacją, wpadającymi w ucho piosenkami, ale również pouczającymi momentami. To opowieść o znaczeniu akceptacji oraz potędze rodzinnych więzów. Zwykle uczucia, które łączą nas z bliskimi przeważają nad innymi emocjami i pokazują siłę naszych więzi.

Tarzan wybrał swoją zwierzęcą rodzinę zamiast wyjazdu do Anglii, do nowego, nieznanego mu świata. Tym samym przypieczętował swoje pochodzenie i odwdzięczył się za przyjęcie go przez małpy do swojego grona. Miłość jednak zawsze zwycięża, tak samo w tym przypadku – Jane zostaje w dżungli z ukochanym Tarzanem i uczy się języka, za pomocą którego porozumiewają się małpy.

Oglądając Tarzana dzieci uczą się odróżniać dobro od zła. Dzięki postępowaniu bohaterów łatwo stwierdzić, które zachowania są pozytywne i godne naśladowania. Młodzi widzowie przekonają się również o potędze przyjaźni, która podobnie jak więzy rodzinne jest naszą siłą i pomaga wyjść z opresji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.