Trwa ładowanie...

Ta gra może zmienić myślenie o nauce

Twoje dziecko uważa naukowców za „nudziarzy” a świat wielkich wynalazków kojarzy mu się wyłącznie z nudnymi lekcjami w szkole? Teraz to się zmieni!

Choć plansza zapowiada po prostu dobrą, rodzinna rozrywkę na długie wieczory, to gra "Byli sobie wynalazcy", daje znacznie więcej. Nic dziwnego – bazuje przecież na znanym filmie pod tym samym tytułem i jest częścią świata „Było sobie...”, który dzisiejsi dorośli poznawali już w dzieciństwie. Po latach porywa i inspiruje jeszcze bardziej – między innymi dlatego, że teraz towarzyszy mu rodzinna rywalizacja i wspólne spędzanie czasu.

Bohaterami gry "Byli sobie wynalazcy" są wybitne postaci minionych tysiącleci. Dzieci dowiadują się nie tylko o dokonaniach Gutenberga, Galileusza, Curie-Skłodowskiej czy Edisona, ale także o kolejach ich życia. Okazuje się, że ci, którzy dokonywali epokowych odkryć, często musieli sami zachowywać się jak wytrawni gracze – unikając hochsztaplerów, broniąc swojego wynalazku, czy pozyskując granty.

Uczestnicy zabawy spotykają „po drodze” słynnych uczonych, ale też sami muszą zrekonstruować wielkie wynalazki – kolejno: zdobywając wiedzę, środki materialne i umykając oszustom. Dzięki temu gra pozostaje tym, czego przede wszystkim oczekujemy od rodzinnych planszówek – niezwykle emocjonującą rywalizacją.

Naukowe treści są jednak cały czas dyskretnie „przemycane” – w opisach postaci, albo w zadawanych graczom pytaniach. Sama formuła gry zachęca do nauki – większa wiedza pomaga zdobyć wygraną. Ale nie musimy się też obawiać, że dzieci będą z dorosłymi bez szans – liczy się również spryt. Poza tym z każdą rundą młodzi gracze będą wiedzieć coraz więcej – i to bez korzystania z podręczników, czy przypominania nudnych definicji. A przy okazji wiedzę odświeżą także dorośli. Doskonale się bawiąc.

Wydawcą gier jest firma Hippocampus.

www.hippocampus.pl

bylsobiewieczor

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.