Szkolna wyprawka. 10 rzeczy, które muszą się znaleźć w tornistrze pierwszoklasisty
Moment rozpoczęcia edukacji jest dużym wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dzieci zaczynają nowy etap w życiu wypełniony zdobywaniem nowych umiejętności, relacjami z rówieśnikami oraz poznawaniem świata. Dla rodziców posłanie dziecka do szkoły to ogromne wyzwanie przede wszystkim finansowe. Jednocześnie żaden rodzic nie chce odmawiać swoim pociechom radosnego wybierania pierwszego tornistra oraz kolorowych okładek zeszytów. Jak sobie poradzić z finansowaniem wyprawki szkolnej oraz co powinno się w niej znaleźć? Sprawdzany!
Zaplanuj sobie wydatki
Zakupy szkolne warto zaplanować sobie już na początku wakacji. Ceny artykułów szkolnych nie zmieniają się drastycznie z miesiąca na miesiąc, a listę szkolnych podręczników też możemy poznać wcześniej lub ocenić przybliżony koszy wszystkich książek na podstawie zeszłorocznej listy. Według badań 24% rodziców zaczyna wcześniej zbierać środki na ten cel. Jednak powiedzmy sobie szczerze – w okresie wakacyjnym oszczędzanie wcale nie jest łatwe. Chociaż w tym roku aż 79% osób deklaruje brak wakacyjnych planów, to jednak część z nas planuje skorzystać z lokalnej turystyki w kraju. Pomimo dofinansowania na wakacje koszty takiego wyjazdu dla przeciętnej rodziny są i tak dosyć wysokie. Warto zatem wcześniej zastanowić się nad wydatkami zarówno tymi wakacyjnymi, jak i związanymi z pierwszymi dniami szkoły i rozważyć wsparcie swojego budżetu kredytem gotówkowym np. w Santander Consumer Bank – bank od kredytów.
Rozsądne zarządzanie finansami to również umiejętność korzystania z dostępnych narzędzi finansowych. Kredyt gotówkowy na wakacje, czy letni wypoczynek oraz wyprawkę to sposób, żeby przekonać się, jak wygodnie funkcjonują takie rozwiązania w praktyce.
Co musi się znaleźć w tornistrze pierwszoklasisty?
Wybierając się na zakupy po wyprawkę pierwszoklasisty, warto przygotować sobie listę. Jaka powinna ona być? Przede wszystkim nie za długa. Dzieci z pewnością nie potrzebują pięciu rodzajów plasteliny lub trzech różnych zeszytów z kolorowym papierami. Warto zatem wcześniej skontaktować się ze szkołą lub wychowawcą i zapytać o realną liczbę potrzebnych rzeczy.
Na Twoje liście na pewno powinny się znaleźć:
- Plecak
- Piórnik
- Zeszyty
- Książki
- Materiały plastyczne
- Pudełko śniadaniowe i butelka na picie
- Obuwie szkolne
- Pióro
- Plan lekcji, dzienniczek ucznia
- Strój sportowy na wf
Pierwsze szkolne zakupy to świetna okazja do rozmowy z dzieckiem i przygotowania go na szkolne realia. Warto zatem potraktować to jako dobrą, wspólną zabawę. Żeby nie nadszarpnąć zbytnio portfela, sprawdźmy w okolicy, które sklepy proponują szkolne promocje i sprzedają np. tańsze zeszyty w wielopakach. Pamiętajmy przede wszystkim, żeby dziecku podobały się kupowane przez nas rzeczy, bowiem to są jego wielkie chwile i dobrze, żeby w szkole miał przy sobie przedmioty, które będą mu umilać każdy dzień.