Trwa ładowanie...

Syrop na choroby dróg oddechowych wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu trzech serii popularnego syropu Ambroksol Takeda, stosowanego w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób dróg oddechowych. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Domowe sposoby na kaszel - syrop z czosnku"

Decyzja GIF o wycofaniu syropu dotyczy 3 partii leku o numerach serii:

335725, z datą ważności: 12.2017; 346164, z datą ważności: 03.2018; 359907, z datą ważności: 07.2018.

Syrop Ambroksol Takeda został wycofany ze sprzedaży ze względu na brak stabilności w parametrze zawartości pojedynczego zanieczyszczenia. Podmiotem odpowiedzialnym jest Takeda Pharma Sp. z o.o.

1. Na drogi oddechowe

Syrop Ambroksol Takeda stosowany jest u pacjentów ze zdiagnozowanymi ostrymi i przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza czy zapalenie gardła i stan zapalny nosa. Jest lekiem rozrzedzającym zalegającą wydzielinę, pobudzającym jej wydzielanie i zmniejszającym lepkość. Substancją czynną preparatu jest chlorowodorek ambroksylu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.