Trwa ładowanie...

Syn długo nie wracał do domu. Matka znalazła go martwego

Matka była zaniepokojona, dlaczego syna wciąż nie ma. Poszukiwania nie trwały długo, bo znalazła go martwego w okolicach domu. Obrażenia ciała sugerowały, że jest ofiarą wypadku samochodowego.

Zobacz film: "W jej głowie rozwijał się guz mózgu"

1. Już było ciemno, a syn nie wracał

Tragedia wydarzyła się w Godowie, w gminie Pawłów w powiecie starachowickim. Wieczorem matka zaniepokojona tym, że jej 35-letni syn tak długo nie wraca do domu, sama na własną rękę postanowiła go szukać. Poszukiwania nie trwały jednak długo, ponieważ w okolicach domu dokonała przerażającego odkrycia.

Syn niestety już nie żył, a obrażenia na jego ciele wskazywały na to, że mógł być ofiarą wypadku samochodowego. Przypuszczenia potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Rośnie liczba śmiertelnych wypadków
Rośnie liczba śmiertelnych wypadków (iStock)

Okazało się, że młody mężczyzna zginął w wypadku, a samochód, który go potrącił, odjechał z miejsca tragedii bez udzielenia mu pierwszej pomocy. Niedługo po tym policjanci zatrzymali sprawcę wypadku z udziałem pieszego. Było to około trzy kilometry od miejsca, w którym odnaleziono ciało.

2019 rok należy do fatalnych pod względem wypadków z udziałem pieszych – jak wynika z najnowszego zestawienia portalu BRD24.pl.

2. Liczba wypadków śmiertelnych rośnie

Co prawda w pierwszej połowie 2019 r. na polskich drogach było mniej wypadków drogowych w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale jednocześnie o ok. 12 proc. wzrosła liczba ofiar śmiertelnych.

Tymczasem raport policji z 2018 roku pokazuje, że najwięcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym następuje w godzinach największego natężenia ruchu, czyli 16:00-20:00. W tych godzinach miało miejsce 745 wypadków (28,2proc. ogółu wypadków ze skutkiem śmiertelnym), w których zginęły 802 osoby (28,0 proc. ogółu zabitych).

Na terenach niezabudowanych pierwsza pomoc dociera później
Na terenach niezabudowanych pierwsza pomoc dociera później (iStock)

Policja jednocześnie ostrzega przed nadmiernym rozwijaniem prędkości na obszarach niezabudowanych, ponieważ to ona jest często powodem wypadków śmiertelnych, w których w jednym samochodzie ginie więcej niż jedna osoba. Do takich miejsc pomoc lekarska dociera też znacznie później, dlatego tak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ważna jest pierwsza pomoc ofiarom wypadków, zanim pojawi się ta medyczna
Ważna jest pierwsza pomoc ofiarom wypadków, zanim pojawi się ta medyczna (iStock)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.