Światowy Dzień Wcześniaka już 17 listopada!

17 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. To ważna data dla wielu rodziców, których dzieci urodziły się wcześniej niż zaplanowała natura.

Światowy Dzień Wcześniaka

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada!

Jednak jest to również święto, o którym nie mówi się zbyt wiele, tak jak nie mówi się o neonatologii i problemie wcześniaków.

Szpital Ujastek oraz Szpital Uniwersytecki w każdego dnia podejmują walkę o najmniejszy pacjentów prowadząc oddziały neonatologiczne o najwyższym, III stopniu referencyjności.

To w tych szpitalach każdego roku lekarze opiekują się w sumie 2000 wcześniaków. Często waga tych małych szkrabów nie przekracza nawet 1 kilograma.

Z raportów wynika, że liczba patologicznych ciąż i liczba wcześniaczych narodzin wzrasta. Na oddziałach patologii ciąży będzie coraz więcej kobiet. Na oddziałach neonatologicznych będzie przebywać zdecydowana większa liczba dzieci, czy to urodzonych zbyt wcześnie czy to ze zmianami w fizjologii organizmu.

Problem jest duży. Świadomość społeczeństwa niezwykle mała.

Międzynarodowy Dzień Wcześniaka odbędzie się 15 listopada w Operze Krakowskiej (ul. Lubicz 48 w Krakowie). Organizatorami są: Szpital Uniwersytecki, Szpital Ujastek, Stowarzyszenie Wcześniaków UJASTEK oraz Fundacja Neonatus.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Majchrowski oraz Marszałek Województwa Marek Sowa.

Portal parenting.pl patronuje Wydarzeniu.

Więcej informacji na stronie szpitala UJASTEK.

Zapraszamy!

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

"Gram z Sówką Zuzią..." od Wydawnictwa Zielona Sowa

"Gram z Sówką Zuzią..." od Wydawnictwa Zielona Sowa

"Gram z Sówką Zuzią. Kolory" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Owoce" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Warzywa" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Zwierzęta" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką Zuzią. Pojazdy" Zestaw edukacyjny "Gram z Sówką...

Patronaty

Małgorzata Kożuchowska jako Clara

Małgorzata Kożuchowska jako Clara Odtwórz wideo

"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai": Małgorzata Kożuchowska jako Clara Małgorzata Kożuchowska potrafi być zabójczo słodka. Podobnie jak Clara, szefowa mafijnej rodziny Biscottich. Jej przyjazd to gwarancja ostrej awantury w spokojnym szwedzkim miasteczku.

Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki - Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.