Trwa ładowanie...

Stwórz z nami bajkę dla Twojego dziecka!

Jak przekazać najmłodszym ciekawe i przydatne informacje? Z pomocą zwykle przychodzą bajki. A co, gdyby to rodzice mogli stworzyć edukacyjną opowiastkę dla swoich dzieci? To naprawdę możliwe i nawet nie trzeba znać się na pisaniu.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Bajkowa Energia Słów
Bajkowa Energia Słów

Bajka o biomasie, wietrze i wodzie.

zobacz galerię

Użytkownik Facebooka zamieszcza nowy wpis zwykle kilka razy w tygodniu. Większość z tych słów szybko odchodzi w niepamięć – można więc pomyśleć, że wiele nie znaczą. Tymczasem za sprawą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej

energiaslow.pl każdy użytkownik Facebooka może przekazać słowa, których wcześniej sam użył, na rzecz bajek na temat energii odnawialnej. Następnie nasze wyrazy wezmą na warsztat zaangażowani w akcję bajkopisarze: piosenkarka Paulina Przybysz, raper Silk i pisarka Sylwia Chutnik. Artyści ułożą ze słów mądre opowiastki o trzech zielonych źródłach energii: wodzie, biomasie i wietrze. I tak oto własne wyrazy potraktujemy zupełnie identycznie jak odnawialny surowiec energetyczny i nauczymy malców czegoś nowego.

Słowa możecie przekazywać od 18 września do 16 października, natomiast stworzone przez artystów bajki będzie można przeczytać na stronie energiaslow.pl już od grudnia. Energia Słów przybliży dzieciom zagadkę powstawania prądu i zachęci do dalszego zgłębiania wiedzy na temat jego odnawialnych źródeł. - Prąd wypływa z gniazdka, ale skąd tam się bierze i jak się go wytwarza? I co to właściwie są odnawialne źródła energii? To wszystko dobrze byłoby wyjaśnić dzieciom. Problem w tym, że nawet rodzicom trudno mówić o takich zagadnieniach w sposób zrozumiały dla najmłodszych.

Z pomocą - dzieciom i dorosłym - przyjdzie akcja "Energia słów" - wyjaśnia Jowita Michalska, dyrektor departamentu marketingu w PGE Polskiej Grupie Energetycznej S. A. Udział w akcji Energia słów to prosty sposób na włączenie się w edukowanie najmłodszych. Wystarczy kilka kliknięć, by stać się współautorem mądrej bajki o zielonych źródłach prądu. Wydobycie energii z facebookowych wpisów ułatwia PGE Polska Grupa Energetyczna S. A.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.