Trwa ładowanie...

Strój galowy. Jak wygląda wersja dla dziewczynki, a jak dla chłopca?

Uczniowie ubierają strój galowy kilka razy w ciągu roku szkolnego, z okazji między innymi: rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, ślubowania, apelów i innych szkolnych uroczystości. Jak wygląda strój galowy? Dlaczego warto zaznajamiać dzieci od najmłodszych lat z tym, jak wygląda strój galowy?

Zobacz film: "Wysokie oceny za wszelką cenę"

spis treści

1. Z jakich elementów składa się strój galowy?

Strój galowy to eleganckie ubranie w stonowanych kolorach. Zwykle obowiązuje podczas szkolnych uroczystości, a to jak powinien wyglądać, zazwyczaj zawarte jest w szkolnym regulaminie. Jak wygląda strój galowy dla dziewczynki, a jak dla chłopca?

1.1. Strój galowy dla dziewczynki

Strój galowy dla dziewczynki składa się z:

  • białej bluzki bez dużego dekoltu, która zakrywa brzuch, biodra i plecy;
  • ciemnej spódnicy (nie może być z jeansu), nie krótszej niż 5 cm powyżej kolan lub czarnych/granatowych spodni (także nie z jeansu);
  • czarnych lub cielistych rajstopy/pończochy;
  • kostiumu lub garnituru w ciemnym, stonowanym kolorze;
  • butów płaskich lub na niewielkim obcasie, z zakrytymi palcami.
Kombinezony damskie na uroczyste wyjścia
Kombinezony damskie na uroczyste wyjścia

Gdy mamy w perspektywie specjalną okazję i zaczynamy zastanawiać się, co powinnyśmy założyć, pierwsza...

przeczytaj artykuł

1.2. Strój galowy dla chłopca

Strój galowy dla chłopca składa się z:

  • białej koszuli;
  • krawata;
  • spodni i marynarki w ciemnym (granatowym lub czarnym) kolorze;
  • wyjściowego obuwia;
  • skarpet w ciemnym (granatowym lub czarnym) kolorze.

2. Dlaczego strój galowy jest tak ważny?

To jak powinien wyglądać strój galowy, warto przekazywać dzieciom od najmłodszych lat. Powinno być dla nich oczywiste, że ubiór ten ma podkreślać doniosłość okazji, a także, że w taki sposób można wyrazić swój szacunek dla okoliczności oraz innych osób, które uczestniczą w danym wydarzeniu.

Nie warto lekceważyć obowiązujących zwyczajów, ponieważ może się okazać, że za jakiś czas nasze dzieci nie będą umiały ubrać się stosownie do okoliczności, np. wybierając się na rozmowę o pracę.

Choć świat idzie wciąż w kierunku liberalizacji i swobodnego stylu życia, warto w kilku szczególnych sytuacjach okazać szacunek i ubrać się odpowiednio do okazji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.