Sprawdź, jak dobrać stanik do sylwetki. Wygodny biustonosz już od 30 zł
Mimo wielu fasonów biustonoszy na rynku wybór tego odpowiedniego nadal pozostaje dla wielu kobiet kłopotem. A chodzi o rzecz niezwykle ważną nie tylko dla efektownego wyglądu piersi, ale również ich zdrowia.
Źle dobrany stanik może powodować deformację piersi oraz szereg kolejnych komplikacji, a tego nie chce żadna z pań. Należy unikać zbyt płytkich miseczek czy chociażby źle osadzonych fiszbin.
1. Dobry biustonosz – efektowny i wygodny!
Wydawać by się mogło, że najmniejszy problem z doborem stanika mają kobiety o średniej wielkości piersiach. Faktycznie biust w rozmiarze B lub C świetnie się prezentuje w niemal każdym fasonie biustonosza.
Warto jednak zadbać o odpowiednią wielkość miseczki. Najłatwiej będzie z klasycznym modelem biustonosza. W idealnej miseczce zmieści się cała pierś bez wychodzących z boku fałdek czy wolnej przestrzeni u góry. Świetne dopasowanie zapewni także biustonosz półusztywniany. Posiada on fiszbiny, ale sama miska jest wykonana z tkaniny lub koronki. Poza tym paniom o jędrnym biuście średniej wielkości pasować będą staniki typu bardotka i balkonetka.
Choć bielizna ukrywa się pod ubraniem, to jej piękny kształt i komfortowy krój potrafi poprawić samopoczucie na cały dzień. Wejdź na WP radarOkazji i wybierz idealne biustonosze na każdą okazję.
Tym, czego powinny się wystrzegać panie o średnim biuście, są delikatne staniki z trójkątnymi miseczkami z cienkiej koronki. Bez odpowiedniego materiału usztywniającego ich biust może bowiem wydać się spłaszczony i mocno opadać w dół. Poza tym kiepskim rozwiązaniem okazać się może biustonosz typu push-up ze zbyt dużą poduszeczką. Wyrzuci bowiem piersi do góry, co nie zawsze daje pożądany, estetyczny efekt.
2. Idealny stanik dla dużych piersi
Duże piersi, choć seksowne, trudno okiełznać. Najlepsze biustonosze dla obfitego biustu to takie, które mają odpowiednie usztywnienie. Chodzi zatem o staniki z fiszbinami, twardą miseczką, a także odpowiedniej grubości ramiączkami, które podtrzymają piersi, a przy tym nie obetrą skóry ramion.
Jeśli chodzi o staniki koronkowe, to strzałem w dziesiątkę będą biustonosze pełne z usztywnianymi, okrągłymi miseczkami. Idealne mogą okazać się też miękkie, pełne biustonosze.
Czego unikać, mając duży biust? W pierwszej kolejności staników bez ramiączek. Chodzi na przykład o klasyczne bardotki. Jeśli już stylizacja wymaga tego typu biustonosza, być może warto pomyśleć o estetycznym gorsecie, w ostateczności ramiączkach silikonowych.
3. Biustonosz szyty na miarę – małe piersi
Wielu osobom wydaje się, że niewielki biust to materiał łatwy do doboru odpowiedniego biustonosza. W tym twierdzeniu jest trochę prawdy, ale bajkowo na pewno też nie jest. Najwygodniejsze i jakby zarezerwowane dla pań o skromnej wielkości piersiach są biustonosze bez fiszbin z trójkątnymi, nieusztywnionymi miseczkami. Łatwo się noszą i są niezwykle dziewczęce. Te stylizowane na bralety wyglądają dobrze, gdy są delikatnie wyeksponowane spod luźnej bluzki.
Dobrym rozwiązaniem dla kobiet o małym biuście są także tzw. biustonosz T-shirt bra. Chodzi o stanik, który z założenia ma być niewidoczny spod obcisłej bluzki. Ma gładką miseczkę i możliwie jak najmniej widocznych szwów.
Innym rodzajem biustonosza, który sprawdza się w przypadku kobiet z niewielkim biustem, jest stanik typu push-up. Unosi biust i dodaje mu objętości, dzięki czemu ten świetnie prezentuje się w głębokich dekoltach. Warto jednak nie przeszkadzać z wielkością poduszeczki – im jest ona większa, tym mniej wygodny jest stanik.