Trwa ładowanie...

Sprawdź, do czego jest zdolne Twoje dziecko!

Na kogo wyrośnie moje dziecko? Mam w domu genialnego astrofizyka, baletnicę, naukowca czy fryzjera? Ta myśl trapi wielu rodziców, szczególnie, gdy wspólnie z dzieckiem zastanawiają się, jak pomóc mu w wyborze przyszłej drogi zawodowej. Zazwyczaj problem staje się realny, gdy mamy w domu nastolatka i podejmujemy z nim decyzję o wyborze kolejnej szkoły. Niewielu rodziców jednak wie, że wtedy jest już trochę za późno na rozwijanie talentów, jakie drzemią w ich dzieciach.

1. Im młodsze, tym lepsze

– Każdy człowiek, bez najmniejszego wyjątku, ma ogromny potencjał i predyspozycje do tego, by spełniać się zawodowo i robić w życiu coś wyjątkowego – wyjaśnia Justyna Lulkiewicz ze Stacji Rodzic. – Niebywałą i zarazem bardzo trudną sztuką jest tylko odkrycie, do czego tak naprawdę mamy predyspozycje, gdy jesteśmy jeszcze dziećmi. Niestety, bardzo często spotykamy się z dorosłymi ludźmi, którzy nadal szukają swojej drogi, ponieważ to, co robili przez wiele lat, nie daje im poczucia satysfakcji – dodaje Justyna Lulkiewicz.

2. Innowacyjny przewodnik rozwoju dziecka

Stacja Rodzic to innowacyjny przewodnik dla rodziców, który powstał właśnie po to, by pomóc im w odkrywaniu i rozwijaniu talentów ich dzieci. Eksperci Stacji, bazując na zdobyczach współczesnej nauki, proponują rewolucyjne podejście do wychowania, oparty na autorskiej metodzie rozwijania osobistej doskonałości każdego dziecka.

– Przede wszystkim chodzi o to, by jak najszybciej odkryć mocne strony dziecka, a następnie w przemyślany sposób je rozwijać – tłumaczy Aleksandra Bućko, współtwórca Stacji Rodzic. – Podejście to różni się od powszechnych praktyk, w których rodzice, a potem nauczyciele koncentrują się przede wszystkim na słabościach dziecka i nieustająco nakłaniają je do trenowania tego obszaru, z którym ma ono kłopot. W Stacji Rodzic koncentrujemy się na mocnych stronach i to właśnie je rozwijamy, a tym samym pomagamy dziecku pokonać jego słabości – dodaje Aleksandra Bućko.

3. Jak to działa?

Narzędzia tej metody są bardzo proste. Wystarczy, że rodzic zarejestruje się na platformie, wypełni test diagnozujący mocne strony dziecka i zacznie realizować stworzony specjalnie dla niego, osobisty plan rozwoju dziecka.

Osobisty plan rozwoju to propozycja spersonalizowanych i przeznaczonych dla każdego dziecka codziennych zabaw, które rozwijają jego mocne strony. Przeważają zabawy o charakterze tradycyjnym. Nie trzeba wykorzystywać do nich komputera czy telefonu. Ponadto ich ogromną zaletą jest to, że wzmacniają relację rodzica z dzieckiem.

Oferta Stacji Rodzic jest skierowana do rodziców dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Aby osiągać widoczne efekty, wystarczy bawić się z dzieckiem kilkanaście minut dziennie. Więcej informacji rodzice znajdą na www.stacjarodzic.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.