Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Słoneczny katamaran – zestaw klocków LEGO® Friends - recenzja

Marzyliście kiedyś o rejsie statkiem po ciepłych wodach oceanu? Ja wielokrotnie… Mimo że nie udało mi się jeszcze tego marzenia spełnić, to ciągle mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdzie. Tymczasem wspólnie z córką zagłębiłam się w budowę Słonecznego katamaranu i zabawę nim na podłodze w pokoju.

Materiały własne
Materiały własne (Materiały własne)

Seria LEGO® Friends po raz kolejny zaskoczyła mnie fantastycznym zestawem klocków. Dokładne odzwierciedlenie pokładu i wszelkich atrakcji, jakie tylko mogą być na nim dostępne wręcz onieśmiela! Basen, zjeżdżalnia, schody, ale też kuchnia, salon i sypialnia to tylko niektóre z elementów, które możemy wybudować, korzystając z dokładnej instrukcji zamieszonej wewnątrz opakowania z klockami. Do tego wszystkiego mamy trzy minilaleczki oraz dwie figurki przyjaznych delfinów.

Podwójny, a nawet potrójny poziom statku pozwala na niekończącą się zabawę, a banan do holowania i skuter wodny sprawiają, że możemy przeżywać kolejne przygody również poza głównym pokładem.

Cała konstrukcja jest naprawdę pokaźnych rozmiarów, gdyż katamaran razem z żaglem ma aż 32 cm wysokości, 17 cm szerokości i 29 cm długości. Dzięki temu naprawdę jest czym się bawić. Każde dziecko z pewnością będzie zadowolone z efektów swojej pracy, a jeśli jako rodzice również pomożemy im przy układaniu, będą przeszczęśliwe!

1. Zabawa z dzieckiem

Klocki LEGO® dają nam możliwość wspólnego spędzania czasu, co będzie interesujące nie tylko dla dziecka, ale też dla rodzica. Uwielbiam tego rodzaju zabawy, składnie konstrukcji, trzymanie się kolejności i obserwowanie jak z 10 małych klocuszków powstaje cudo, jakim jest np. skuter z ruchomą kierownicą. Myślę, że wielu rodziców też tak ma.

Dobrze zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że nie każda zabawka naszych dzieci może być fajna też dla nas. Oczywiście zawsze powinna podobać się naszej pociesze, a nie nam. Nie ma się co jednak oszukiwać, czasami próbujemy wymigać się od zabawy z dzieckiem… Tak, ja się do tego przyznaję.

Nie zawsze mam chęć po raz kolejny udawać nauczycielkę lub dziecko i mówić tylko to, co będzie mi kazała córka. Z kolei taki katamaran od LEGO® Friends sprawił, że znalazłam motywację do tego, by bawić się. Dzięki niemu też poczułam się jak dziecko. A jeśli mnie sprawia radość zabawa z córką, ona też będzie lepiej odbierała moje zaangażowanie, prawda?

Materiały własne
Materiały własne (Materiały własne)

2. Zabawa a rozwój dziecka

LEGO® Friends Słoneczny katamaran poza świetną zabawą daje dziecku możliwość rozwoju. Cóż takiego może rozwinąć dzięki klockom? Bardzo dużo! Kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne, zmysł estetyczny, umiejętność planowania działań, trzymania się zasad instrukcji, zdolność dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. Nasze dziecko otrzymuje cały wachlarz możliwości, które możemy wspólnie z nim rozwijać i doskonalić.

Dodatkowo możemy pokazać dziecku, jak działa statek, w jaki sposób zachowywać się, będąc na pokładzie. Każda z minilaleczek ma kapok, w zestawie jest też koło ratunkowe, więc dziecko poznaje również zasady bezpieczeństwa obowiązujące w wodzie i w czasie korzystania z atrakcji wodnych.

Uważam, że zabawa z klockami LEGO® to jednocześnie fantastyczny sposób na przyjemne spędzenie czasu oraz możliwość nauczenia się nowych umiejętności oraz doskonalenia tych, które już się posiada. Zestawy LEGO® Friends to świetny pomysł na prezent na różne okazje, a dziecko z pewnością zawsze będzie nimi zachwycone.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.