Seria „Gram z Sówką Zuzią” od Wydawnictwa Zielona Sowa – recenzja

Sówka Zuzia – główna bohaterka zestawu edukacyjnego – zaznajamia malucha z otaczającym go światem: warzywami i owocami, kolorami i zwierzętami. Przybliża dzieciom cechy charakterystyczne poszczególnych produktów lub stworzeń, ich kolor, zapach, smak czy też w przypadku zwierząt – dźwięki, jakie wydają, miejsce ich życia i funkcjonowania. Każda książeczka jest przeznaczona do kolorowania i wyklejania, więc dzieci mają możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych. Dołączone do książeczek puzzle oraz karty memo pomagają maluchowi w ćwiczeniu pamięci, koncentracji i spostrzegawczości. Dzięki nim dziecko może kształcić swoją umiejętność kojarzenia oraz rozwijać cechy, takie jak cierpliwość i wytrwałość.

Seria "Gram z Sówką Zuzią"
Seria "Gram z Sówką Zuzią"

„Kolory”, „Warzywa”, „Owoce” i „Zwierzęta” to cztery części składające się na serię gier edukacyjnych „Gram z Sówką Zuzią”. Na każdy z zestawów składa się książeczka z naklejkami oraz gra edukacyjna (dwuelementowe puzzle lub memo) – dotyczą one konkretnej grupy słów i są przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia. Książeczka i gra zapakowane są w estetyczne pudełeczko wyposażone w sztywną teksturową rączkę ułatwiające przenoszenie.

Ponadto „Gram z Sówką Zuzią” to fantastyczny pretekst do nauczania malucha poprzez zabawę. Edukacyjna funkcja serii jest niezaprzeczalna. Każdy z zestawów to doskonała okazja do zapoznania dzieci z rzadko spotykanymi warzywami, mało znanymi owocami czy zwierzętami. Zabawa pozwala również na rozmowę z maluchem na temat cech poszczególnych produktów, rozpoznawania ich w otoczeniu i nazywania.

Sówka Zuzia staje się bliska każdemu dziecku, więc ułatwia zapamiętywanie, sprawiając, że zupełnie mimochodem, nasz maluch uczy się i rozwija. Seria pozwala na wspólne spędzenie czasu oraz świetną zabawę w godnie rodziny. Polecam ją wszystkim rodzicom i ich maluszkom.

Alicja Barszcz, 11 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.