Seria „Gram z Sówką Zuzią” od Wydawnictwa Zielona Sowa – recenzja

Sówka Zuzia – główna bohaterka zestawu edukacyjnego – zaznajamia malucha z otaczającym go światem: warzywami i owocami, kolorami i zwierzętami. Przybliża dzieciom cechy charakterystyczne poszczególnych produktów lub stworzeń, ich kolor, zapach, smak czy też w przypadku zwierząt – dźwięki, jakie wydają, miejsce ich życia i funkcjonowania. Każda książeczka jest przeznaczona do kolorowania i wyklejania, więc dzieci mają możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych. Dołączone do książeczek puzzle oraz karty memo pomagają maluchowi w ćwiczeniu pamięci, koncentracji i spostrzegawczości. Dzięki nim dziecko może kształcić swoją umiejętność kojarzenia oraz rozwijać cechy, takie jak cierpliwość i wytrwałość.

Seria "Gram z Sówką Zuzią"
Seria "Gram z Sówką Zuzią"

„Kolory”, „Warzywa”, „Owoce” i „Zwierzęta” to cztery części składające się na serię gier edukacyjnych „Gram z Sówką Zuzią”. Na każdy z zestawów składa się książeczka z naklejkami oraz gra edukacyjna (dwuelementowe puzzle lub memo) – dotyczą one konkretnej grupy słów i są przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia. Książeczka i gra zapakowane są w estetyczne pudełeczko wyposażone w sztywną teksturową rączkę ułatwiające przenoszenie.

Ponadto „Gram z Sówką Zuzią” to fantastyczny pretekst do nauczania malucha poprzez zabawę. Edukacyjna funkcja serii jest niezaprzeczalna. Każdy z zestawów to doskonała okazja do zapoznania dzieci z rzadko spotykanymi warzywami, mało znanymi owocami czy zwierzętami. Zabawa pozwala również na rozmowę z maluchem na temat cech poszczególnych produktów, rozpoznawania ich w otoczeniu i nazywania.

Sówka Zuzia staje się bliska każdemu dziecku, więc ułatwia zapamiętywanie, sprawiając, że zupełnie mimochodem, nasz maluch uczy się i rozwija. Seria pozwala na wspólne spędzenie czasu oraz świetną zabawę w godnie rodziny. Polecam ją wszystkim rodzicom i ich maluszkom.

Alicja Barszcz, 9 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Seria z aniołkiem" od Wydawnictwa Święty Wojciech

"Seria z aniołkiem" od Wydawnictwa Święty Wojciech

"Moja rodzina" Zapraszamy do zapoznania się z książeczką "Moja rodzina" od Wydawnictwa Święty Wojciech. Miękkie materiałowe wydanie jest idealne dla najmłodszych dzieci. "Zwierzęta i natura" Pięknie ilustrowane, kolorowe książeczki materiałowe z serii...

Testy i recenzje

Doliva

Doliva

Szampon do włosów Doliva Balsam do ciała Doliva