Trwa ładowanie...

Seria Dobra Książeczka od Wydawnictwa Tekturka – recenzja

W ostatnim czasie w ręce moje i mojego synka trafiła Seria Dobrych Książeczek z wydawnictwa Tekturka. Jest to 6 małych książeczek dostosowanych swoją treścią i ilustracjami do etapów rozwoju dziecka. Autorem tej serii jest Agnieszka Starok a ilustracje stworzyła Beata Rylska-Kowalska.

Pierwsze 2 książeczki są przeznaczone kolejno dla dzieci od 0 do 3 miesięcy i od 3 do 6 miesięcy. Zawierają one czarno-białe grafiki, które wraz z kolejnymi stronami zaczynają mieć coraz więcej szczegółów i kolorów (czerwony i zielony).

Same grafiki są proste, mało skomplikowane, ale ciekawe dla dziecka. Przekonała się o tym moja szwagierka - mama 3-tygodniowej Klary, której podarowałam właśnie 2 pierwsze książeczki. Oto co o nich powiedziała: "Pierwsze wrażenia z książeczki: zaczęłam jej pokazywać, nie spodziewając się efektów, ale już na pierwszym obrazku skupiła wzrok i go oglądała, najdłużej patrzyła na szachownice, a największe emocje wzbudził obrazek z czerwonymi i zielonymi elementami."

Kolejne książeczki są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do roku, od roku do 1,5, od 1,5 do 2, od 2 do 2,5 i od 2,5 do 3 lat. Wszystkie części są dostosowane do potrzeb dziecka.

Rysunki są początkowo proste, mało skomplikowane, pokazujące zwierzęta i sytuacje dobrze znane dziecku. Wraz z kolejnymi książeczkami ilustracje zaczynają zawierać coraz więcej szczegółów, być bardziej barwne i skomplikowane.

Pojawiają się dialogi, a opisy sytuacji dostosowane są do wieku dziecka. Ulubioną częścią mojego syna, który ma 20 miesięcy, jest ostatnia część opowiadająca o przygodach jeżyka i zajączka. Z zaciekawieniem śledzi ich losy. Równie wielkie emocje wzbudziła książeczka przeznaczona dla jego wieku, opowiadająca o wyprawie na plac zabaw. Dzięki podziałowi wiekowemu można idealnie dobrać książeczkę do poziomu rozwojowego dziecka.

Z tyłu każdej części widnieją interesujące wiadomości dotyczące rozwoju dziecka. Możemy się z nich dowiedzieć między innymi: ile słów mówi półtoraroczne dziecko a ile dwulatek lub kiedy następuje rozwój gramatyki u dziecka. To fajna ściąga dla rodzica pokazująca, na co zwrócić uwagę przy zabawie z serią od Wydawnictwa Tekturka.

Wszystkie książeczki są wykonane z trwałego i twardego papieru. Strony dają się łatwo przewracać. Rozmiar dostosowany jest do malutkich rączek dzieci. Opowiadania nie są długie, przez co dziecko nie znudzi się szybko.

Naprawdę gorąco polecam tę serię zarówno dla małych dzieci, jak i troszkę większych. Nam na pewno będzie towarzyszyć jeszcze przez długi czas, gdyż są to aktualnie nasze ulubione książeczki.

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu Tekturka.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.