Trwa ładowanie...
Rutyna pielęgnacyjna dla matki i córki – poradnik

Rutyna pielęgnacyjna dla matki i córki – poradnik

Materiał Partnera

Czym charakteryzują się potrzeby cery dojrzałej i cery młodej? W jaki sposób można połączyć codzienną pielęgnację w obu przypadkach?

Wspólna pielęgnacja – doskonała sprawa

Nie jest tajemnicą, że każdy rodzaj cery ma zupełnie inne potrzeby, a zarazem wymaga innej pielęgnacji twarzy każdego dnia. Świetnym pomysłem jest jednak połączenie codziennej pielęgnacji w wypadku matki i córki. Oczywiście nie chodzi tu o wykonywanie dokładnie tych samych zabiegów, lecz po prostu choć częściowo wspólnie spędzany czas, co w pewnym wieku nabiera szczególnego znaczenia. Na cerze dojrzałej pojawiają się coraz wyraźniejsze oznaki starzenia, cera u młodej osoby może natomiast obfitować w wypryski i inne niedoskonałości. Na co zatem powinny zwrócić uwagę mama z córką?

Czym charakteryzuje się cera dojrzała?

Cera dojrzała to przede wszystkim pierwsze, a czasem już nawet zaawansowane oznaki starzenia. Należy pamiętać, że pierwsze objawy tego rodzaju pojawiają się już w trzeciej lub czwartej dekadzie życia, w intensywniejszą fazę wchodzą po około 45. roku życia. Wtedy to też dochodzi do obniżenia poziomu żeńskich hormonów, takich jak estrogeny czy progesteron. Bardzo charakterystyczne dla cery dojrzałej jest obniżenie jej elastyczności, podwyższona suchość, szary odcień oraz liczne zmarszczki. Wraz z utratą witalności związane jest obniżenie produkcji kolagenu oraz mniejsza zdolność naskórka do odnowy – to z kolei prowadzi do opadania policzków, kącików oczu czy ust. Skóra pozbawiona takich reakcji narażona jest na szybszą utratę wody oraz pogorszone przyjmowanie składników odżywczych. I choć wszystkie te procesy są nieodwracalne, to jednak można je spowalniać lub redukować ich objawy. Musisz mieć na uwadze także fakt, że nieodpowiednie nawilżanie, nadmierne opalanie czy nieodpowiednie oczyszczanie twarzy może niekorzystnie wpływać na postępujące procesy starzenia.

Co więcej, wraz z wiekiem wszystkie te procesy stają się gwałtowniejsze, a zmiany coraz bardziej widoczne. Dlatego też konieczna jest codzienna rutyna pielęgnacyjna. Z pewnością powinnaś zacząć od stosowania odpowiedniego kremu do cery dojrzałej. Dobrej jakości krem 50+ pomoże Ci nawilżyć skórę, wzmocnić jej elastyczność czy opóźnić pojawianie się zmarszczek. Krem pod oczy wspomoże produkcję kolagenu, a regularne nakładanie maseczek do twarzy odżywi skórę. Jeżeli chcesz odpowiednio dbać o cerę dojrzałą, konieczne zatem będą takie kosmetyki jak krem 50+, krem nawilżający, maseczka do twarzy oraz krem pod oczy.

Rozświetlanie młodszej cery

Stosowna pielęgnacja i rozświetlanie jest też niebywale istotne w przypadku młodszej cery. W rzeczywistości bowiem ona również każdego dnia wystawiana jest na niekorzystne działanie całej masy czynników zewnętrznych, zaczynając od warunków atmosferycznych, kończąc na promieniu ultrafioletowym. Oczywiście wszelkie zmiany czy niedoskonałości nie są tu tak widoczne jak w przypadku cery dojrzałej, a zdolności regeneracyjne znacznie większe. Warto pamiętać, że systematyczne nawilżanie oraz oczyszczanie pozwoli Ci nie tylko czuć się świeżo, ale też zniweluje zmęczenie skóry. To tym ważniejsze, że osoby młode znacznie częściej nakładają makijaż, do czego przecież dobra kondycja skóry jest niebywale potrzebna. Jeśli chcesz dodać swojej skórze blasku, również powinnaś korzystać z takich kosmetyków jak krem nawilżający, maseczka do twarzy czy krem pod oczy. Oprócz tego bardzo istotny jest rytuał rozświetlający, który składa się z trzech etapów:

  • dogłębnego oczyszczenia – niech będzie to zabieg delikatny i oparty na dokładnym umyciu twarzy łagodnymi preparatami,
  • właściwego rozświetlenia cery – poszukaj w sklepie wysokiej jakości kremu rozświetlającego, który powstrzymuje pojawianie się zmarszczek,
  • przykrycie cieni pod oczami – w tym celu najlepiej sprawdza się korektor.

Rytuał pielęgnacyjny dla matki i córki to nie tylko dobro dla waszej cery, ale też dla was samych. W ten sposób możecie odnowić swoje relacje i zbliżyć się na nowo, robiąc coś, co lubicie. Koniecznie spróbujcie tego jeszcze dziś!

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie