Trwa ładowanie...

Rekord świata został pobity! Kobieta urodziła dziesięcioraczki!

W Republice Południowej Afryki na świat przyszły dziesięcioraczki. 37-letnia Gosiame Thamara Sithole z Pretorii urodziła siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Kobieta pobiła rekord świata liczby dzieci pochodzących z jednej ciąży.

Zobacz film: "Defekty odporności u dzieci"

spis treści

1. Dziesięcioraczki z RPA

W RPA odbył się poród, którym zainteresował się cały świat. Podczas jednego porodu na świat przyszło dziesięcioro dzieci. Jest to nowy rekord świata.

Jak podało BBC, poród odbył się w siódmym miesiącu ciąży, przez cesarskie cięcie. Na początku lekarze sądzili, że kobieta urodzi sześcioraczki. Kolejne badania wskazywały na ośmioraczki. Jak się okazało pomylili się i Gosiame została matką dziesięciu maluchów.

To nie był pierwszy poród 37-letniej mieszkanki Afryki. Kobieta jest już matką sześcioletnich bliźniaków, które w ciągu jednego dnia dostały w prezencie siedmiu braci i trzy siostry.

Gosiame Tamara Sithole powiedziała, że dzieci zostały poczęte w sposób naturalny. Jak dodała szczęśliwa mama, dzięki boskiej opiece poród odbył się bez komplikacji.

Kobieta najpewniej trafi do księgi rekordów Guinnessa. Nic dziwnego, żadna inna matka nie wydała wcześniej na świat takiej liczby dzieci podczas jednego rozwiązania. Co ciekawe poprzedni rekord został pobity zaledwie miesiąc temu - należał do kobiety z Mali, która urodziła dziewięcioro dzieci.

Matka dziesięcioraczków nie ukrywa, że liczy na pomoc z zewnątrz. Powiedziała, ze przyda się wszystko, co ludzie są wstanie jej zapewnić. W tej sytuacji musiała zrezygnować z pracy i nie stać jej na zatrudnienie opiekunki. Jej bezrobotny mąż dodał, że jest bardzo szczęśliwy z tak licznego potomstwa.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.