Trwa ładowanie...

Recenzja zestawu "Teatrzyk Cieni" od Sierra Madre

Na pewno nie jeden raz w dzieciństwie robiliście teatrzyki ze swoich maskotek. Ja ustawiałam razem ze swoim bratem krzesła, przykrywaliśmy je kocami, chowaliśmy się za nimi ze wszystkimi swoimi misiami i robiliśmy przedstawienia nad oparciami krzeseł dla naszych rodziców. Wbrew pozorom – było to dosyć czasochłonne i wprowadzało trochę zamętu oraz nieporządku w pokoju. Z pewnością też po kilku razach wszyscy już mieli nas dosyć, ale wtedy nie miało to dla nas znaczenia – liczyła się kreatywna zabawa i miło spędzony czas.

Teatrzyki Cieni - galeria
Teatrzyki Cieni - galeria [2 zdjęcia]

Odkryj niesamowite maszyny, podwodny świat lub zaczarowane królestwo!

zobacz galerię

„Teatrzyk Cieni” od Sierra Madre to zestaw, który pozwala w prosty sposób stworzyć prawdziwy spektakl na ścianie w pokoju dziecka. Jest on adresowany do maluchów między 3 a 8 rokiem życia. Składa się z trzech serii: Zaczarowane Królestwo, Podwodny Świat i Niesamowite Maszyny. Każda z tych części zawiera 17 elementów, mianowicie: 8 bohaterów, 8 plastikowych patyczków z klipsami, na których przymocowuje się postaci oraz książeczka z 10 scenariuszami spektakli. Bohaterowie są wyprodukowani z czarnego brystolu, którego brzegi po naświetleniu świecą się w ciemności, co daje niesamowity efekt i dodatkowo podnosi jakość zabawy.

W skład zestawu Podwodny Świat wchodzi: figurka syreny, płetwonurka, statku, rekina, delfina, ośmiornicy, konika morskiego i perły. 8 postaci daje ogromne pole do popisu każdemu z uczestników zabawy. Może posłużyć za opowiedzenie własnej wersji bajki Andersena o Małej Syrence albo też wpłynąć na wyobraźnię dzieci i dać podstawy zupełnie nowej i wyjątkowej historii o podwodnym świecie.

Sierra Madre sprawiło, że zimowe i jesienne wieczory nie są już za długie i zbyt ponure. Teatrzyk Cieni pozwala na wspólną zabawę, przyjemne i konstruktywne spędzenie wieczoru, a więc też wzmocnienie więzi i lepsze poznanie siebie nawzajem. Maluchom to rodzice mogą robić przedstawienia, z kolei starsze dzieci mogą bawić się w ten sposób ze sobą lub przygotowywać spektakle dla bliskich i znajomych.

Teatrzyk Cieni pomaga również dzieciom w pokonaniu lęku przed ciemnością. Gotowe scenariusze, które zostały zamieszczone w specjalnych książeczkach dołączonych do Teatrzyków, są świetną podstawą do rozwijania wyobraźni dziecka. Korzystając z nich, można samodzielnie wymyślać i przedstawiać inne historie. Bardzo ważne jest również to, że maluchy będą ćwiczyły swoje umiejętności aktorskie i interpersonalne, nauczą się logicznego myślenia, a także wspomogą pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki zabawie w teatr małe dzieci stają się odważniejsze, bardziej pewne siebie i chętne do wypowiadania się i wyrażania swoich uczuć. Uczą się odgrywać różne role, a przez to stają się też bardziej otwarte.

Wszystkie części Teatrzyków Cieni od Sierra Madre są idealnym prezentem dla małych dzieci, które w dzisiejszych czasach mają praktycznie wszystko, o czym zamarzą. To bardzo dobry sposób na spędzenie czasu bez komputera i telewizora, gdy na dworze jest ponuro i zimno. Ponadto Teatrzyki nie należą do drogich, więc z pewnością warto przy ich pomocy zadbać o rozwój swojej pociechy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.