Trwa ładowanie...

Recenzja "Zagadek obrazkowych. Zabawy logiczne 3+" z serii "Kapitan Nauka" od Wydawnictwa Edgard

Od kiedy pamiętam bardzo lubiłam rebusy, krzyżówki, uzupełnianki, rysowanki, kolorowanki czy wszelkiego rodzaju łamigłówki. Do dziś lubię usiąść nad sudoku lub namawiam swoją córkę do ćwiczenia swojej pamięci oraz umiejętności związanych np. z dopasowywaniem lub dobieraniem kształtów, kolorów itp., choć ma ona dopiero 3 latka.

"Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne" od Wydawnictwa Edgard

"Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne" od Wydawnictwa Edgard

Na 56 kartach zostało zaprezentowane 112 zagadek (na każdej karcie po 2) dopasowane do wieku dziecka i jego możliwości.

Kartki są połączone w jednym rogu wytrzymałym klipsem, więc można je rozwinąć jak wachlarz i dowolnie w nich przebierać, zaczynając od początku, od końca czy też ze środka rozwiązywanie zadań.

Solidne wykonanie, a więc sztywne kartoniki oraz kolorowe i wesołe obrazki z pewnością zachęcą każde dziecko do zabawy.

Autorką „Zagadek obrazkowych. Zabawy logiczne 3+” z serii „Kapitan Nauka” jest doświadczona psycholog Magdalena Trepczyńska, która m.in. prowadzi warsztaty dla dzieci, w czasie których pomaga im doskonalić umiejętność koncentracji.

Wydawnictwo Edgard przedstawia idealną pozycję na potrzeby moje i mojego dziecka, czyli serię „Kapitan Nauka”, która jest doskonałym treningiem dla umysłu, ale też wspaniałą zabawą! A wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejsza szczególnie wśród małych dzieci. „Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 3+” ze wspomnianej serii są fantastyczną pozycją, która pozwala mojej córce rozwijać swoje umiejętności i uczyć się nowych.

Od momentu, kiedy „Zagadki obrazkowe” pojawiły się w naszym domu, córeczka codziennie do nich sięga i każe czytać sobie zadania, które stara się rozwiązać samodzielnie lub z naszą pomocą. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy, a gdy mała zabłyśnie swoją spostrzegawczością, np. w przypadku odnajdowania elementów, których brakuje w rysunkach, jestem z niej bardzo dumna.

„Zabawy logiczne” to zbiór różnego rodzaju zadań – od szukania prawidłowości i dostrzegania poszczególnych elementów w całości, poprzez naukę pojęć związanych z przestrzenią czy liczenia, aż do wiązania skutków z przyczynami oraz umiejętności pakowania potrzebnych ubrań w zależności od pory roku i pogody. Genialne połączenie nauki z zabawą i niezwykle prostą formą. Około 20 cm na 10 cm, czyli bardzo niewielkich rozmiarów „książeczka” jest bogata w podstawową wiedzę, którą każde 3-letnie dziecko bez problemu może przyswoić. Co ważne, na odwrocie każdej karty podane są rozwiązania zadań. Jest to szczególnie istotne dlatego, że zagadki są łatwiejsze i trudniejsze, a czasami nawet osoba dorosła musi nad nimi chwilę pomyśleć – odpowiedzi pozwolą upewnić się co do naszych osądów, a dzieciom na samodzielne sprawdzenie, czy prawidłowo rozwiązały zadanie.

Bardzo ważne jest również to, że niewielkie rozmiary „Zabaw logicznych” pozwalają na zabranie ich w podróż i również wtedy kreatywne spędzenie czasu. Jednak coś za coś – poręczność i wygoda użycia łączy się też z bardzo małym druczkiem i niewielkimi rysunkami, którym np. babcia opiekująca się wnuczkiem, musi się dobrze przyglądać w okularach, by dostrzec różnice lub podobieństwa.

Mimo tego jednego „ale” uważam, że Wydawnictwo Edgard spisało się świetnie i przygotowało serię „Kapitan Nauka” z pomysłem, dokładnie i z odpowiednimi wartościami. Ciekawskie dzieci z pewnością będą zachwycone, rodzice dbający o rozwój swoich pociech – również. Maluszki poznają z tą pozycją tajniki logicznego myślenia i związków przyczynowo-skutkowych, nauczą się wyciągania wniosków i liczenia, udoskonalą spostrzegawczość oraz rozbudzą swoją ciekawość świata. Nabiorą również chęci do poszerzania swojej wiedzy, a także rozwiną zdolności, które przydadzą im się nie tylko w szkole, ale też w późniejszym życiu.

Jako matka mogę potwierdzić dobroczynny wpływ „Zagadek obrazkowych” od Wydawnictwa Edgard na dziecko i polecić je wszystkim rodzicom (oraz maluchom starszym i młodszym).

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.