Trwa ładowanie...

Recenzja Puzzlowanek Malowanek

Od dziecka uwielbiam puzzle. Uważam, że rozwijają nie tylko zdolności manualne, logiczne myślenie i pamięć, ale też są doskonałym sposobem na spędzenie pochmurnego dnia lub zimowego wieczoru samemu albo też w gronie najbliższych. Właśnie dlatego chciałabym rozwijać w swojej córce zamiłowanie do puzzli. No i dostałam produkt wydawnictwa Sierra Madre „Puzzlowanki Malowanki”, który został przygotowany specjalnie dla maluchów w wieku od 3 do 6 lat.

Puzzlowanki Malowanki
Puzzlowanki Malowanki

Jeśli Twoje dziecko lubi rysować i lubi układać puzzle, ta zabawa jest dla niego!Stwórzcie własny rysunek,...

zobacz galerię

Jest to specjalny zestaw, który zawiera dwie plansze z dwoma rodzajami białych puzzli wielokrotnego użytku – jedne większe przeznaczone dla mniejszych dzieci – 12 elementów, drugie mniejsze skierowane do starszaków – 24 elementy. Puzzle wykonane są ze sztywnego śliskiego kartonu i umieszczone w również kartonowej i usztywnianej ramce. Do tego dołączona jest ściereczka oraz 4 duże i kredki świecowe Crayola w kolorze czerwonym, żółtym, niebieskim i czarnym. Całość mieści się w kolorowym i solidnym pudełku, które można wykorzystać również jako pojemnik np. do przechowywania prac plastycznych naszej pociechy.

Cała idea „Puzzlowanek Malowanek” polega na tym, że można sobie lub komuś rysować dowolny obrazek na planszy, następnie zapamiętać go, rozłożyć na części i ułożyć na powrót. Potem całość można wytrzeć, a zabawa zaczyna się od nowa. W instrukcji zaznaczono, że puzzle należy wycierać wilgotną ściereczką, ale suchą też ładnie zmywają się dołączone do zestawu świecowe kredki. Może nawet lepiej czyścić je bardziej suchą ściereczką, gdyż elementy puzzli są jednak papierowe i istnieje ryzyko ich zamoczenia. Co prawda, aby efekt był zadowalający, należy dobrze dociskać ściereczkę do planszy, ale kredki praktycznie całkowicie dają się wytrzeć.

Ogromną zaletą „Puzzlowanek Malowanek” jest ich cena. Nie są drogie, a przynoszą wiele radości małym użytkownikom, a nawet ich starszemu rodzeństwu czy rodzicom. Dodatkowo tego rodzaju produkt pomaga maluchom ćwiczyć pamięć, spostrzegawczość, cierpliwość, zdolności manualne i artystyczne. Dzieci uczą się koncentracji oraz skupienia uwagi. Ponadto angażują się w zabawę, stają się bardziej kreatywne, a ich wyobraźnia ma duże pole do popisu. Przecież samodzielnie tworzą obrazki na białych puzzlach, więc nic ich nie ogranicza.

Należy pamiętać, że każda gra czy zabawka będzie nam i naszym dzieciom długo służyć, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać. W przypadku „Puzzlowanek Malowanek” jest to szczególnie ważne. Nie można ścierać rysunków zbyt mokrą ściereczką, gdyż puzzle zamoczyłyby się i zniszczyły. Warto też delikatnie rysować, aby obrazki łatwiej można było zetrzeć bez pozostawienia śladów.

Dzieci na ogół bardzo lubią patrzeć, gdy starsi lub dorośli rysują – również rodzice mogą w ten sposób szlifować swoje zdolności plastyczne. Zawsze można wymienić się rolami i pozwolić dziecku na stworzenie rysunku, który następnie pomogą nam ułożyć. Zabawa produktem Sierra Madre łączy w sobie rysowanie i układanie puzzli, więc z pewnością nie znudzi się zbyt szybko – szczególnie, że każdy rysunek jest inny i mobilizuje do logicznego myślenia i układania coraz to nowych obrazków.

Cieszę się, że ja i moja córka mogłyśmy przetestować „Puzzlowanki Malowanki”. Zabawa nimi to fantastyczny sposób na słotny dzień lub długi zimowy wieczór nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców. Cała rodzina z pewnością doskonale będzie się razem bawić, a co za tym idzie – spędzą razem czas, wzmocnią rodzinne więzy i lepiej poznają siebie, swoje umiejętności i możliwości.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.