Trwa ładowanie...

Recenzja płyty z piosenkami dla dzieci "Przeboje w rajtuzach"

Piosenki towarzyszą każdemu, kto spędza czas z dziećmi. Rodzice od dnia narodzin swoich pociech - albo nawet wcześniej - nucą im kołysanki. W przedszkolu prawie każda wspólna zabawa ma związek z muzyką, a w szkole piosenki towarzyszą każdemu przedstawieniu, które odbywa się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, Dnia Nauczyciela, Świąt Bożego Narodzenia, itp. Utwory, których nauczyłam się jako dziecko, ciągle są w mojej pamięci i dzięki temu mogę śpiewać je swojej córce, a jako matka nie wyobrażam sobie wychowywania dziecka bez muzyki!

Płyta „Przeboje w rajtuzach” jest fantastyczna! Znajduje się na niej 10 piosenek, które są znane i lubiane przez wszystkie dzieci. Ich melodia, proste i wpadające w ucho słowa sprawiają, że słucha się ich z ogromną przyjemnością, a nogi same rwą się do podskakiwania. Bardzo istotne jest to, że piosenki zamieszczone na płycie są znane również rodzicom, a nawet dziadkom, więc z czystym sercem mogę stwierdzić, że łączą pokolenia. Ich uniwersalność jest bezdyskusyjna, bo któż nie zna utworu „Jadą, jadą misie”, „Pieski małe dwa” albo „Wlazł kotek na płotek”?

Piosenki wykonywane są przez Lulka i Rózię z telewizji internetowej Lulek.tv w nowoczesnych aranżacjach, które jednak w ogóle nie niszczą klimatu utworów. Piosenki mobilizują całą rodzinę do wspólnej zabawy. Gdy śpiewam wraz z Lulkiem i Rózią „Starego niedźwiedzia” i łapię znienacka swoją córkę, obie śmiejemy się i ganiamy po pokoju, dzięki czemu wesoło spędzamy razem czas i możemy uczyć się siebie nawzajem. Uważam, że płyta bardzo korzystnie wpływa na relacje w rodzinie i pomaga wzmocnić więzi nie tylko między dzieckiem a opiekunem, ale również między mamą i tatą, jeśli wspólnie spędzają czas i bawią się ze swoją pociechą.

Utwory z płyty z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i w przedszkolach, świetlicach, czy nawet w samochodzie w czasie podróży. Piosenki są świetnie zagrane i zaśpiewane, więc słuchanie ich jest ogromną przyjemnością. Dzieci bardzo szybko się uczą, więc z pewnością profesjonalnie wykonane utwory pomogą im wczuć się w melodię, poznać słówka, a następnie dołączyć do Lulka i Rózi i samodzielnie śpiewać. Płytę „Przeboje w rajtuzach” polecam wszystkim, którzy chcą odświeżyć swoją pamięć - nie tylko ze względu na dzieci, ale też dla samych siebie. Z pewnością każdy maluszek będzie zachwycony możliwością zabawy przy piosenkach z tej płyty.

Piosenki dostępne na płycie:

  • Panie Janie,

  • Jedzie pociąg z daleka,

  • Jagódki,

  • Pieski małe dwa,

  • Jadą, jadą misie,

  • My jesteśmy krasnoludki,

  • Stary niedźwiedź,

  • Dziadek Lulka farmę miał,

  • Wlazł kotek na płotek,

  • Are you sleeping?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.