Recenzja płyty z kołysankami "Noc muzykę gra"

Kołysanki „Noc muzykę gra” od ALL MUSES jest to płyta z dziesięcioma autorskimi utworami Agnieszki Koziarowskiej. Do dwóch z nich stworzyła również muzykę, a do pozostałych muzyka została skomponowana przez Jarosława Kagańca lub Janusza Bieleckiego. Część pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży płyty trafi na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu "O zdrowie dziecka". Będą one wykorzystane do zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego dla dzieci.

Posłuchaj pięknych kołysanek...

Według mnie kołysanki zamieszczone na płycie mają niezwykły bajkowy klimat, a przede wszystkim są fantastycznie zaśpiewane anielskim wprost głosem Agnieszki Koziarowskiej. Spokój, który przebija z każdego dźwięku, rzeczywiście pomaga zasnąć, relaksuje, odpręża. Dodatkowym bajkowym elementem płyty jest okładka, na której widnieje wróżka ze skrzydełkami, która czarodziejską różdżką usypia dzieci. Moja córeczka po wysłuchaniu pierwszych dwóch piosenek zapytała, czy to śpiewa właśnie ta wróżka. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest też specjalne miejsce do wypełnienia na okładce, gdzie możemy napisać, do kogo należy płyta. Dziecko poznaje dzięki temu, czym jest własność i że powinno o nią dbać.

Kołysanki nie należą do tych znanych, które z reguły śpiewamy naszym dzieciom. Na płycie mamy 10 całkowicie nowych utworów, które są bardzo urokliwe. Planuję nauczyć się przynajmniej kilku z nich, by nucić je córce przed snem, gdy nie będę miała możliwości odtworzenia płyty. Podsumowując, kołysanki są piękne, spokojne i niezwykle inspirujące, a do tego powstały przy współpracy charytatywnej, więc polecam je każdemu, kto szuka nowych pomysłów na usypianie swoich dzieci, a przy okazji chce pomóc odzyskać zdrowie innym dzieciom.

Na płycie znajdują się utwory:

  1. Kołysanka grana wiatrem

  2. Ciemna noc

  3. Kołysanka dla Agnieszki

  4. Pięknych snów

  5. Czekam na Ciebie

  6. Słodka kołysanka

  7. Zaśnij mi

  8. W starym dworze

  9. Kołysanka dla Janka

  10. Noc muzykę gra

Alicja Barszcz, 2 miesiące temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

Książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech

Książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech

"Stworzenie świata" Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech "Stworzenie świata". "Historie biblijne" Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech "Historie biblijne". "Narodziny Jezusa" Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty...