Recenzja płyt "Relaks dla mamy i brzuszka" oraz "Relaks dla mamy i maluszka" od Soliton

Czas oczekiwania na dziecko to jeden z najpiękniejszych okresów w Twoim życiu. Chwile, gdy w Twoim brzuszku rozwija się nowe życie pozostaną na zawsze w Twojej pamięci. Niestety kobiecie w ciąży towarzyszy także stres i zmartwienia. Martwisz się, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku, zastanawiasz, co jeszcze możesz zrobić, aby zapewnić mu idealne warunki do rozwoju. Spokój i relaks to Twoi najwięksi sprzymierzeńcy, dlatego gdy tylko to możliwe staraj się odpoczywać. Dobrym sposobem na chwilę wytchnienia po wyczerpującym dniu jest włączenie muzyki i relaksowanie się przy jej dźwiękach.

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Muzyka wspaniale odpręża i poprawia nastrój nie tylko osobom dorosłym, ale też maluszkom, które jeszcze czekają na przyjście na świat.

Teraz możesz połączyć swój odpoczynek ze wspomaganiem rozwoju swojego dziecka. Wydawnictwo Soliton przygotowało idealną propozycję dla kobiet w ciąży – płyta „Relaks dla Mamy i Brzuszka”, przy której nie tylko świetnie wypoczniesz, ale także wspomożesz rozwój swojego dziecka. Badania wykazały, że słuchanie muzyki w ciąży wpływa pozytywnie na rozwój maleństwa. Dziecko pomiędzy 4 a 5 miesiącem zaczyna rozróżniać dźwięki, na które często reaguje wzmożonym ruchem w brzuszku matki.

„Relaks dla Mamy i Brzuszka” to idealne rozwiązanie dla kobiet ciężarnych. Znajduje się na niej 13 utworów z muzyki klasycznej połączonych z dźwiękami natury. Szum fal i świergot ptaków wprowadzą Cię w idylliczny nastrój i pomogą się zrelaksować. Kompozycje Vivaldiego, Bacha czy Chopina zapewnią Ci spokój i pozytywne wibracje, a Twoje dziecko uspokoją i ukołyszą.

Badania dowodzą, że słuchanie muzyki klasycznej w ciąży kształtuje przyszły gust maluszka, dlatego warto odprężyć się przy takich dźwiękach. Płyta świetnie nadaje się również na prezent dla kobiety w ciąży.

Druga część płyty „Relaks dla Mamy i Maluszka” to świetne rozwiązanie dla młodych matek. Muzyka słuchana przez małe dziecko wpływa korzystnie na jego rozwój, stymuluje jego mózg, poprawia koncentrację, a także pozytywnie wpływa na nastrój i emocje dziecka. Małe dzieci bardzo lubią słuchać muzyki, a klasyczne dźwięki potrafią je uspokoić. Na płycie znajduje się 13 utworów w różnej tonacji. Znajdziemy tu klasyczne, powolne kompozycje, które działają uspokajająco, a także żywe dźwięki, które pobudzą Twojego malucha do zabawy. Utwory Czajkowskiego, Chopina, Schuberta czy Vivaldiego dobrze wpłyną na rozwój emocjonalny Twojej pociechy.

Jak głosi stare powiedzenie – „muzyka łagodzi obyczaje”, dlatego warto włączyć taką formę relaksu do swojego życia, a przy okazji jeszcze bardziej zadbać o rozwój swojego malucha.

Bożena Rzepecka, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.