Trwa ładowanie...

Recenzja książki "Ręko-dzieła" od Wydawnictwa Wilga

Papierowe kwiatki, bransoleta z guzików, a może materiałowa portmonetka? Często z zazdrością obserwowałam, jak z niczego można zrobić coś niepowtarzalnego i pięknego. Nie miałam pojęcia, skąd niektórzy mają takie fantastyczne pomysły, a w ich rękach wręcz magicznie powstają motyle i bukiety, poduszeczki i torebeczki, podczas gdy mają do dyspozycji kilka starych kawałków materiału, gazetę, klej czy igłę z nitką. Prawie jak MacGyver lub Drużyna A - bohaterowie potrafiący zrobić konstrukcję z resztek znalezionych w magazynie!

Projektowanie, wycinanie, malowanie, klejenie, czyli rękodzieła jako wspólne spędzenie czasu i kreatywne...

zobacz galerię

Okazuje się, że tego wszystkiego można się nauczyć i to nie jest wcale takie trudne! Przy okazji można też spędzić czas ze swoim dzieckiem i rozwinąć nie tylko w nim, ale też w sobie kreatywność i zdolności manualne – na to też nigdy nie jest zbyt późno. Z książką „Ręko-dzieła” od Wydawnictwa Wilga, która jest wspólnym dziełem autorów: Adel Kay, Danielle Lowy, Michelle Powell, Laury Torres, wszystko staje się możliwe!

Publikacja krok po kroku pokazuje aż 48 wyjątkowych projektów do samodzielnego wykonania w domu. Projekty te zostały przyporządkowane do poszczególnych działów z uwzględnieniem materiałów potrzebnych do ich wykonania. Tak więc mamy: papier, recykling, biżuterię oraz dzianinę. Dodatkowo każdy projekt został oznaczony stopniem trudności, od pierwszych kroków, czyli najprostszych i najszybszych do wykonania, poprzez wyższą szkołę jazdy i dla odważnych, aż po ligę mistrzów, czyli prace dla osób lubiących wyzwania i mających już trochę wprawy w ich realizowaniu.

Każdy z działów rozpoczyna się specjalnymi podrozdziałami, w których uwzględniono materiały oraz techniki pracy, które przydadzą się do wykonywania poszczególnych projektów. Z kolei każdy projekt został podzielony na małe kroki rozpisane w odpowiedniej kolejności i dokładnie wyjaśnione, by ułatwić jego wykonanie. Na początku zawsze mamy listę potrzebnych materiałów, a na końcu propozycję rozwinięcia projektu. To naprawdę niesamowite, jak z kawałka plastikowej butelki i starej skarpetki powstaje piękny igielnik.

Już okładka książki wzbudza bardzo pozytywne emocje, gdyż jest bardzo ładna, kolorowa i estetyczna. Wytłaczany rysunek i napis sprawiają bardzo przyjemne wrażenie i zachęcają do obejrzenia książki. A po otwarciu… nie będziesz już chciał/chciała odstawić jej na półkę bez wypróbowania przynajmniej jednego projektu!

Publikacja „Ręko-dzieła” od Wydawnictwa Wilga mobilizuje do działania, pomaga odkryć w sobie niezwykłe pokłady kreatywności i chęci do działania. Sprawi, że zwykła rzecz lub przedmiot „do wyrzucenia” nabierze znaczenia i stanie się jednym z najciekawszych przedmiotów w domu pożądanym przez znajomych i innych członków rodziny. Dorośli i dzieci nauczą się dzięki tej książce twórczego myślenia, staną się bardziej pomysłowi, rozwiną swoje zdolności plastyczne, manualne, wzrokowo-ruchowe. Wspólne spędzanie czasu będzie niosło ze sobą nowe rozwiązania i pozwoli rodzicom lepiej poznać swoje dzieci, a samodzielne wykonanie poszczególnych projektów przyniesie wiele satysfakcji, doda pewności siebie i samozadowolenia.

Serdecznie polecam książkę oraz zachęcam do wspólnej zabawy razem z dzieckiem. Z pewnością wniesie ona bardzo dużo pozytywnej energii we wzajemne stosunki i pozwoli utrzymać korzystne relacje nawet z nieco buntującym się nastolatkiem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.