Trwa ładowanie...

Recenzja książki "Karmimy małe dziecko" od Wydawnictwa "bis"

Chyba każdy rodzic zastanawia się, co podawać swojemu dziecku, aby rosło i zdrowo się rozwijało. Każdy martwi się, kiedy jego potomek jest niejadkiem i wybrzydza przy jedzeniu. Dzięki książce „Karmimy małe dziecko” przynajmniej część problemów uda się bezboleśnie rozwiązać.

Żywienie dziecka jest dylematem wielu młodych rodziców. Kiedy rozszerzyć dietę, jak zadbać o prawidłowe...

zobacz galerię

Jolanta Zdzienicka przedstawia w dość prosty sposób zasady żywienia dzieci od okresu noworodkowego po maluchy, które ukończyły już rok życia. Książka wydana przez wydawnictwo "bis" została podzielona na 3 części zgodnie z tematami tam poruszanymi. W pierwszej odsłonie rodzic zdobędzie wiedzię między innymi o składnikach żywnościowych i ich roli, skażeniach żywności i przygotowywaniu potraw. Bardzo ciekawym rozdziałem jest ten poświęcony zakupom i przechowywaniu żywności. Co i jak kupować, by nie zaszkodzić naszym pociechom oraz jak przechowywać produkty, by te dłużej zachowywały swoje właściwości.

W drugiej części poradnika znajdują się rozdziały poświęcone żywieniu dziecka. W łatwy i przejrzysty sposób autorka przeprowadza rodziców przez zmiany, jakie zachodzą w jadłospisie dziecka od chwili poczęcia. Mamy, które nie są jeszcze zdecydowane, czy wolą karmić piersią, czy nie, będą mogły dowiedzieć się o zaletach i technikach karmienia piersią. Rodzice dzieci starszych dowiedzą się z kolei, co podawać zamiast mleka mamy, czego unikać przy przygotowywaniu posiłków i co robić, gdy dziecko okaże się niejadkiem. Bardzo pomocne mogą się okazać rozdziały poświęcone dietom specjalnym, w których opisane są diety wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, oraz niskotłuszczowa. Każda z tych diet zawiera dokładny opis, co można podawać i czego należy unikać, co ułatwi podejmowanie codziennych decyzji podczas tworzenia jadłospisu.

Ostatnia część jest poświęcona przepisom. Prawie 200 stron z przepisami na różne dania i napoje dla najmłodszych! Przepisy nie są wyszukane i nie wymagają ani dużego nakładu finansowego, ani dużych umiejętności kulinarnych, więc każdy będzie mógł z nich skorzystać, a dziecko będzie mogło poznawać różne smaki i konsystencje potraw.

„Karmimy małe dziecko” jest naprawdę godnym polecenia poradnikiem, który w bardzo prosty sposób przedstawia porady i zasady zdrowego żywienia naszych dzieci. Rodzice będą mogli zasięgnąć porady u rzetelnego źródła, gdzie w sposób przejrzysty i prosty zostały spisane wszelkie informacje dotyczące posiłków ich dzieci. Także gorąco polecam tą lekturę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.