Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Recenzja książki "Karmimy małe dziecko" od Wydawnictwa "bis"

Chyba każdy rodzic zastanawia się, co podawać swojemu dziecku, aby rosło i zdrowo się rozwijało. Każdy martwi się, kiedy jego potomek jest niejadkiem i wybrzydza przy jedzeniu. Dzięki książce „Karmimy małe dziecko” przynajmniej część problemów uda się bezboleśnie rozwiązać.

Żywienie dziecka jest dylematem wielu młodych rodziców. Kiedy rozszerzyć dietę, jak zadbać o prawidłowe...

zobacz galerię

Jolanta Zdzienicka przedstawia w dość prosty sposób zasady żywienia dzieci od okresu noworodkowego po maluchy, które ukończyły już rok życia. Książka wydana przez wydawnictwo "bis" została podzielona na 3 części zgodnie z tematami tam poruszanymi. W pierwszej odsłonie rodzic zdobędzie wiedzię między innymi o składnikach żywnościowych i ich roli, skażeniach żywności i przygotowywaniu potraw. Bardzo ciekawym rozdziałem jest ten poświęcony zakupom i przechowywaniu żywności. Co i jak kupować, by nie zaszkodzić naszym pociechom oraz jak przechowywać produkty, by te dłużej zachowywały swoje właściwości.

Recenzja książki "Karmimy małe dziecko" od Wydawnictwa "bis"
Recenzja książki "Karmimy małe dziecko" od Wydawnictwa "bis" (Za zgoda wydawcy)

W drugiej części poradnika znajdują się rozdziały poświęcone żywieniu dziecka. W łatwy i przejrzysty sposób autorka przeprowadza rodziców przez zmiany, jakie zachodzą w jadłospisie dziecka od chwili poczęcia. Mamy, które nie są jeszcze zdecydowane, czy wolą karmić piersią, czy nie, będą mogły dowiedzieć się o zaletach i technikach karmienia piersią. Rodzice dzieci starszych dowiedzą się z kolei, co podawać zamiast mleka mamy, czego unikać przy przygotowywaniu posiłków i co robić, gdy dziecko okaże się niejadkiem. Bardzo pomocne mogą się okazać rozdziały poświęcone dietom specjalnym, w których opisane są diety wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, oraz niskotłuszczowa. Każda z tych diet zawiera dokładny opis, co można podawać i czego należy unikać, co ułatwi podejmowanie codziennych decyzji podczas tworzenia jadłospisu.

Ostatnia część jest poświęcona przepisom. Prawie 200 stron z przepisami na różne dania i napoje dla najmłodszych! Przepisy nie są wyszukane i nie wymagają ani dużego nakładu finansowego, ani dużych umiejętności kulinarnych, więc każdy będzie mógł z nich skorzystać, a dziecko będzie mogło poznawać różne smaki i konsystencje potraw.

„Karmimy małe dziecko” jest naprawdę godnym polecenia poradnikiem, który w bardzo prosty sposób przedstawia porady i zasady zdrowego żywienia naszych dzieci. Rodzice będą mogli zasięgnąć porady u rzetelnego źródła, gdzie w sposób przejrzysty i prosty zostały spisane wszelkie informacje dotyczące posiłków ich dzieci. Także gorąco polecam tą lekturę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.