Trwa ładowanie...

Recenzja książki Justyny Wacławik pt. "Mądre oszczędzanie"

Rodzice mają ogromny wpływ na wychowanie dziecka i ukształtowanie jego charakteru. Proces ten rozpoczyna się już w pierwszych latach życia. Jest długotrwały i pracochłonny, ale jakże istotny. Na rodzicach i opiekunach ciąży bardzo duża odpowiedzialność i to od ich postawy zależy dalszy rozwój osobowości dziecka. W tym ważnym okresie warto mieć przy sobie narzędzia, które wspomogą proces wychowawczy. Mogą być nimi m.in. książki, które potrafią nie tylko zainspirować, ale także wprowadzić dziecko w świat wartości.

Przykładem lektury wspomagającej kształtowanie osobowości u najmłodszych jest książka pt. "Mądre oszczędzanie". To piąta publikacja należąca do serii "Budowanie charakterów", napisana przez Justynę Wacławik - młodą pisarkę, która w przystępny sposób prezentuje tradycyjne wartości, jednocześnie nawiązując do motywów biblijnych. Polecana jest ona dla rodziców, opiekunów, dziadków i wychowawców - zwłaszcza dla tych, którzy po przeczytaniu lektury znajdują czas na krótką rozmowę z dzieckiem. Na końcu tej barwnej i ciekawej książeczki znaleźć można bowiem dodatkowy przewodnik stworzony przez Zdzisława Miarę oraz wykaz pytań dotyczących przeczytanej historii, przeznaczonych do rozmowy z dzieckiem. Oprócz pytań znaleźć tam można także cytaty pochodzące z Biblii, które odnoszą się do danego zagadnienia.

Książka pt. "Mądre oszczędzanie" opatrzona jest kolorowymi ilustracjami, których autorem jest Przemysław Sałamacha i które z pewnością przyciągną wzrok każdego malucha. Wydana została przez Wydawnictwo Vocatio w twardej oprawie i specjalnej folii, co zapewnia dłuższą trwałość i wytrzymałość. Już pierwsza strona wygląda bardzo ciekawie. Jest spersonalizowana, ponieważ można na niej napisać dla kogo podarowana będzie dana książeczka, kto jest nadawcą oraz z jakiej okazji podaruje właśnie taki upominek. Jest więc świetnym pomysłem na prezent dla malucha oraz piękną pamiątką na długie lata.

Książeczka "Mądre oszczędzanie" opowiada historię Kangurka, którego największym marzeniem było posiadanie hulajnogi. Poprosił on rodziców, aby mu ją kupili. Oni zaś odmówili. Chcąc, żeby ich syn docenił wartość pieniędzy i żeby nauczył się nimi mądrze gospodarować, postanowili regularnie dawać mu kieszonkowe, aby sam uzbierał kwotę niezbędną do zakupu hulajnogi. Lektura ta uczy małego czytelnika dążenia do obranego celu oraz pozwala wyrobić nawyk oszczędzania. Pokazuje, że istotą sukcesu jest cierpliwość i wytrwałość. To bardzo ważne umiejętności życiowe, które należy pielęgnować już w najmłodszych latach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.