Trwa ładowanie...

Recenzja książeczek do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech

Biblia jest księgą, pokaźnym tomiszczem, które nie nadaje się do czytania dla małych dzieci. Nie zrozumcie mnie źle… Nie chodzi mi tutaj o jej znaczenie, przenośnie i skomplikowane słownictwo, ale raczej o samą jej opasłość.

Książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech
Książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech [4 zdjęcia]

Książeczka do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech "Stworzenie świata".

zobacz galerię

Jak więc w prosty sposób dotrzeć do małych dzieci i pokazać im wielkość Boga, jego moc, miłość i wyrozumiałość? Przecież nie będziemy im czytać na dobranoc Pisma Świętego – szczególne jeśli nie ma ilustracji. Oczywiście są specjalne wydania Biblii przygotowane z myślą o dzieciach. Sama dostałam taką Biblię na swoją pierwszą Komunię Świętą. Jednak już znacznie wcześniej można dzieciom uświadomić, że istnieje ktoś taki jak Bóg, że Jezus urodził się w stajence, a Dawid pokonał Goliata przy pomocy procy. Nie są to przecież trudne historie, ale bardzo obrazowe opowieści wprost stworzone dla małych uszu.

Właśnie z tego powodu zwróciły moją uwagę książeczki do kąpieli od Wydawnictwa Święty Wojciech, które skupiają się na najbardziej znanych fragmentach Pisma Świętego. To 4 pozycje: „Stworzenie świata”, „Historie biblijne”, „Narodziny Jezusa” oraz „Przypowieści Jezusa”. Przechodzą one – jak widać po tytułach – przez najważniejsze i najbardziej obrazowe dzieje biblijne. W każdej książeczce są 3 historie. Każda z tych historii została skondensowana w kilka zaledwie zdań na jedej stronie oraz ilustrację przedstawioną na drugiej. To niesłychana sztuka, by np. całą przypowieść o synu marnotrawnym zawrzeć na tak małej powierzchni. Jestem pełna podziwu dla twórców tych książeczek.

Książeczki zostały wydane w formie do kąpieli, więc mają miękkie karty o śliskiej nawierzchni. Z łatwością można je wysuszyć czy umyć i spokojnie dać nawet maleńkiemu dziecku. Moja siostrzenica oceniła te pozycje od razu, smakując materiał. Wiadomo przecież, że niemowlęta uwielbiają tego rodzaju lekturę. Książeczki są bardzo kolorowe, wesołe i sprawiają radość mniejszym i większym dzieciom. Mam porównanie, gdyż moja 4-letnia córeczka oglądała je z zaciekawieniem i słuchała czytanych opowieści, z kolei 10-miesięczna siostrzenica oglądała poszczególne strony, miętosiła je, wkładała do buzi i gryzła. Każda z dziewczynek na swój sposób interesowała się lekturą, ale żadna z nich nie przeszła obok niej obojętnie.

Tego rodzaju książeczki są świetnym sposobem na zapoznanie dziecka z Bogiem. Jeśli jesteśmy katolikami, z pewnością zależy nam również na takiej edukacji naszych szkrabów i powinniśmy zaopatrzyć naszą domową biblioteczkę (lub akcesoria do kąpieli), by otworzyć umysł naszego maluszka w tym kierunku, by pomóc mu zrozumieć i cieszyć się każdą chwilą.

Zawartość książeczek:

  1. Stworzenie świata (Bóg stworzył świat, Adam i Ewa, Arka Noego)
  2. Historie biblijne (Dawid i Goliat, Jonasz i wieloryb, Daniel i lwy)
  3. Narodziny Jezusa (W ubogiej stajence, Zwiastowanie pasterzom, Trzej królowie)
  4. Przypowieści Jezusa (Syn marnotrawny, Zbłąkana owca, Dobry Samarytanin).

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.