Trwa ładowanie...

Recenzja gry Rory's Story Cubes od Wydawnictwa Rebel

Pewnego razu mała rybka płynęła ogromną rzeką, nad którą zbudowany był wielki murowany most. Na moście ktoś zamontował silny magnes, który zaczął przyciągać do siebie rybkę. Rybka głośno zastanawiała się, co się dzieje i dlaczego ten most tak na nią oddziałuje. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że wszystkiemu winien jest magnes. Powoli rybka zaczęła wynurzać się z wody i za nic w świecie nie mogła zatrzymać tego zjawiska. Nagle na moście rozbłysło światło i pojawił się wielk uśmiechnięty człowiek. Rybka przestała odczuwać niezwykłe przyciąganie mostu i na powrót wpadła w rzekę. Za uśmiechniętą twarzą człowieka pojawił się nagle złowrogi cień, który niósł ze sobą wagę. Rybka wykupiła człowieka od cienia przy pomocy karty kredytowej i dalej razem udali się w podróż z nurtem rzeki.

Rory's Story Cubes
Rory's Story Cubes

Nie masz pomysłu na nową historię dla swojego dziecka, a może chcesz łatwo rozkręcić zabawę? Weź Rory's...

zobacz galerię

Niemożliwe? A jednak! Z grą Rory’s Story Cubes wszystko jest możliwe – przekonałam się o tym w chwili, gdy w mojej dłoni znalazło się 9 wyjątkowych kostek.

Gra Rory’s Story Cubes od Wydawnictwa Rebel jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu. W domu, w podróży, w samochodzie czy na pikniku – wszędzie można zabrać ją ze sobą i dać się ponieść wyobraźni. I właśnie to jest piękne. Gra mieści się w ręku i w podręcznej – nawet niewielkiej – dziecięcej lub kobiecej torebeczce. Zamykane na magnes pudełko z pewnością nie pozwoli kościom się rozsypać. 9 niepowtarzalnych bardzo dobrych jakościowo kostek w solidnym pudełeczku może nam towarzyszyć wszędzie, gdzie tylko chcemy. Pozwolą one umilić każdy wieczór, a nawet rozkręcić imprezę towarzyską. W dzisiejszych czasach dzieci uwielbiają spotykać się w większych grupach w czasie urodzin, wieczornych przyjęć, nocowania u kolegów czy koleżanek, a także w przedszkolu, szkole, na biwaku czy koloniach. Wtedy warto mieć do dyspozycji Rory’s Story Cubes.

Na czym polega gra? Zasady są niezwykle proste, więc nawet małe dzieci poradzą sobie z ich zastosowaniem. Na grę składa się 9 kostek, z których każda jest inna. Na ich ściankach widoczne są rozmaite obrazki, które na pierwszy rzut oka w ogóle się ze sobą nie łączą: ognisko, latarka, spadochroniarz, znak zapytania, uśmiechnięta buzia. Zadanie graczy polega na rzuceniu kostkami i ułożeniu historyjki rozpoczynającej się od słów „Pewnego razu”, tak aby powiązać ze sobą wszystkie widoczne na kostkach obrazki. Można więc dać ponieść się swojej fantazji i stworzyć niepowtarzalną opowieść.

Ogromną zaletą zabawy jest to, że można grać w nią nawet samemu, a maksymalna ilość graczy też nie jest określona. Warto urządzić sobie zawody na najdłuższą i najciekawszą historię, a jednocześnie można bawić się bez wyłaniania zwycięzców dla samej radości tworzenia i przebywania w gronie rodziny lub przyjaciół.

Gra Rory’s Story Cubes przede wszystkim rozwija wyobraźnię i pomysłowość, ale też niezwykle wspomaga zdolność logicznego myślenia, wiązania faktów oraz zależności przyczynowo-skutkowych. Dzieci będą mogły wykorzystać w niej swoje niezwykłe zdolności, kreatywność i po prostu chęć do zmyślania. Dorośli z kolei będą mieli możliwość ponownie poczuć się jak dzieci i sprawić, że wszystko stanie się możliwe.

Maluchy często chcą przed snem usłyszeć jakąś nową historię – ale nie przeczytaną, tylko opowiedzianą. Ja już nie miałam pomysłów, gdy moja córka kolejny wieczór z rzędu domagała się wyjątkowej historii przed snem. W takich sytuacjach gra od Wydawnictwa Rebel przychodzi z pomocą i dostarcza niepowtarzalnych pomysłów, bajek, baśni i opowieści. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę w snuciu historii nic nas nie powinno ograniczać, a wszystko może mieć jedyny w swoim rodzaju sens. W Story Cubes nie ma miejsca dla stereotypów. Każdy obrazek można dowolnie interpretować: ognisko umieszczone na jednej z kostek, oglądane z odwrotnej strony, przypomina smoka, namiot może być odbierany jako całe obozowisko Indian, a spadochroniarz równie dobrze może być balonem.

Są też różne możliwości kontynuowania gry. Pierwsza osoba może opowiedzieć historię na postawie obrazków, które wyrzuci, druga osoba po ponownym rzuceniu kostkami może opowiedzieć nową przygodę lub kontynuować tę, którą zaczął poprzedni gracz. Można też pomagać sobie nawzajem i podrzucać swoje pomysły w trakcie snucia opowieści przez kogoś innego. Jest tu całkowita dowolność i wszystko zależy tylko i wyłącznie od umowy między graczami.

Ponadto Wydawnictwo Rebel oferuje również inne części Story Cubes, w których są odmienne kostki. Zestawy można więc łączyć i bawić się nimi do woli. Zawsze jednak w rozgrywce powinno brać udział 9 kości. Można wybrać dowolną tematykę i wokół niej toczyć opowieści. Sposobów na dobrą zabawę ze Story Cubes jest nieskończenie wiele! W Rory’s Story Cubes nie ma wygranych i przegranych. Chodzi tu przede wszystkim o zabawę i rozwój wyobraźni. Właśnie dlatego gra jest doskonała nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Czy można dać się ponieść wyobraźni i opowiadać historię nieskończenie długo dzięki tym niepozornym kostkom? Spróbuj! Dziwne skojarzenia z pewnością dadzą wiele radości wszystkim uczestnikom zabawy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.