"Pulcinella" Bajki Baletowe pod patronatem parenting.pl

Studio Blok zaprasza do zapoznania się z kolejnym - VII już - tomem serii "Bajki Baletowe" pt. "Pulcinella".

To komedia w stylu dell'arte opowiadająca o sławnym artyście Pulcinelli, który stał się ofiarą swojej popularności. Taniec i teatr łączą się tutaj w jedno, a czytelnik spędza przyjemnie czas na lekturze.

"Pulcinella" od Studio Blok
"Pulcinella" od Studio Blok

Autorem książki jest Tadeusz Rybicki. Napisał on historię skrzypka Pulcinelli, który swoim talentem zaskarbił sobie podziw i uczucia aż trzech dziewcząt. Jednocześnie zazdrośni rywale: Caviello oraz Florindo starają się zwrócić uwagę Rosetty i Prudencji swoimi serenadami odgrywanymi na gitarach. Niestety zamaskowany skrzypek jest dla nich bardziej interesujący.

Sprawa jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż Pulcinella obiecał już swoje serce Pimpinelli. Jak zakończy się rywalizacja? Czy zemsta okaże się słodka, a zakochani połączą się jedyną i niepowtarzalną miłością? Koniecznie przeczytajcie "Pulcinellę" od Studio Blok.

Tadeusz Rybicki opowiada w książce libretto baletu.Ilustracje przygotowała Klaudia Polak-Szewczyk. Na końcu publikacji znajdują się tablice edukacyjne, które przybliżają czytelnikom tradycyjne postaci komedii dell'arte, czyli maski komiczne oraz poważne.

Redakcja parenting.pl, 8 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Problemy bliźniąt na ekranie

Problemy bliźniąt na ekranie

"Bliźnięta w tarapatach" Film dokumentalny o ciążach bliźniaczych "Bliźnięta w tarapatach' - 3 sierpnia o godz. 14.00. Ciąża bliźniacza Zapraszamy do ogladania filmu emitowanego na kanale CBS Reality 3 sierpnia o godz. 14.00. Podwójna radość - podwójne...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

Dzień Dziecka w Multikinie

Dzień Dziecka w Multikinie

Patronat Parenting.pl Czy Dzień Dziecka może trwać dłużej? W Multikinie na pewno! Aż 4 dni doskonałej zabawy i wiele atrakcji.

Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.