Trwa ładowanie...

"Pulcinella" Bajki Baletowe pod patronatem parenting.pl

Studio Blok zaprasza do zapoznania się z kolejnym - VII już - tomem serii "Bajki Baletowe" pt. "Pulcinella".

To komedia w stylu dell'arte opowiadająca o sławnym artyście Pulcinelli, który stał się ofiarą swojej popularności. Taniec i teatr łączą się tutaj w jedno, a czytelnik spędza przyjemnie czas na lekturze.

"Pulcinella" od Studio Blok

"Pulcinella" od Studio Blok

Autorem książki jest Tadeusz Rybicki. Napisał on historię skrzypka Pulcinelli, który swoim talentem zaskarbił sobie podziw i uczucia aż trzech dziewcząt. Jednocześnie zazdrośni rywale: Caviello oraz Florindo starają się zwrócić uwagę Rosetty i Prudencji swoimi serenadami odgrywanymi na gitarach. Niestety zamaskowany skrzypek jest dla nich bardziej interesujący.

Sprawa jest jednak jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż Pulcinella obiecał już swoje serce Pimpinelli. Jak zakończy się rywalizacja? Czy zemsta okaże się słodka, a zakochani połączą się jedyną i niepowtarzalną miłością? Koniecznie przeczytajcie "Pulcinellę" od Studio Blok.

Tadeusz Rybicki opowiada w książce libretto baletu.Ilustracje przygotowała Klaudia Polak-Szewczyk. Na końcu publikacji znajdują się tablice edukacyjne, które przybliżają czytelnikom tradycyjne postaci komedii dell'arte, czyli maski komiczne oraz poważne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.