Trwa ładowanie...

"Przyjaciółki na zawsze" – recenzja płyty DVD

"Przyjaciółki na zawsze" to pierwsza pełnometrażowa animacja wydana w ramach serii Lego Friends. Opowiada ona historię pięciu przyjaciółek, które łączy wspólna pasja, jaką jest muzykowanie.

Dziewczynki mają własny zespół, piszą autorskie piosenki, a w wolnej chwili urządzają próby. Kochają muzykę, dlatego swój band traktują niezwykle poważnie. Jednocześnie marzą o sławie. Pragną być rozpoznawalne i podziwiane. Chcą rozdawać autografy i dawać koncerty. Kiedy do ich miasteczka przyjeżdża znana gwiazda muzyki pop - Livi - bohaterki przeżywają prawdziwą ekscytację. Czują, że spotkanie z nią może być ich życiową szansą - szansą, która otworzy drzwi do kariery.

Mia, Andrea, Olivia, Emma i Stephanie pragną być zauważone. W tym celu chcą pokazać Livi ich najnowszą piosenkę - "GIRLZ". Niestety, na ich drodze pojawiają się trudności i zawiść ludzka, w wyniku której przebój dociera do adresata, jednak ze zmienionym nadawcą. Menadżerka Livi (która jest jednocześnie siostrą zazdrosnej koleżanki) przywłaszcza sobie nowy nabytek w postaci piosenki i sugeruje, że jest on jej własnością. Sytuacja ta sprawia, że przyjaźń dziewczyn zostaje wystawiona na próbę. Bezradność i różnica zdań doprowadza do niepotrzebnych kłótni w obrębie zespołu. Na szczęście historia ta sprawi, że dziewczyny zrozumieją, jak ważna jest przyjaźń i że uczucia tego nie zastąpi sława lub pieniądze.

Przygoda z przebojowymi dziewczynkami nie kończy się jednak na obejrzeniu filmu trwającego 76 minut. Decydując się na zakup filmu pełnometrażowego „Przyjaciółki na zawsze”, otrzymujemy także dodatki specjalne. Są nimi: karaoke, sceny dodatkowe, oficjalny teledysk piosenki „GIRLZ” oraz kroki taneczne w rytmie muzyki, których można nauczyć się na lekcjach tańca prowadzonych przez nastolatki. To prawdziwa uczta muzyczna dla wszystkich fanek piosenki „GIRLZ”.

Na karaoke dzieci poznają tekst przeboju królującego w filmie. Na początku może wydawać się on trudny, ale po kilkukrotnym przesłuchaniu i wczytaniu się w słowa piosenki, z pewnością utkwi w pamięci, dzięki czemu przy następnej emisji filmu będzie można śpiewać razem z przyjaciółkami. To samo dotyczy kroków tanecznych. Kiedy po raz pierwszy obejrzy się choreografię dziewczynek, można odnieść wrażenie, że jest ona trudna do odtworzenia. Na szczęście uczucie to jest złudne. Wystarczy kliknąć w zakładkę „Lekcja tańca”, aby szczegółowo poznać poszczególne kroki, które pojawiły się w układzie. Pomoc trzech przyjaciółek, które prowadzą lekcje okazuje się nieoceniona.

Film „Przyjaciółki na zawsze” rozbudza zamiłowanie do muzyki oraz pokazuje, jak należy rozwijać talent muzyczny. Przy okazji mały widz dowiaduje się, że bycie sławnym nie zawsze wygląda tak, jak nam się wydaje. To nie tylko bogactwo, ale także zdolność do wyrzeczeń lub możliwość spotkania pozornie życzliwych osób, które wcale nie życzą nam dobrze.

Produkcja ta pozwala docenić moc przyjaźni, która jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Nie kupimy jej za żadne pieniądze, dlatego warto ją pielęgnować każdego dnia. Dzięki temu ma szansę rozwijać się i wzbogacać. Mając u boku najlepszych przyjaciół, można przenosić góry, dlatego niemożliwe staje się możliwe, tak jak w przypadku tytułowych przyjaciółek.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.