Trwa ładowanie...

Przygody Hektora (recenzja)

Jak wyglądają dinozaury? Każde dziecko doskonale wie. Są ogromne, wszystko jedzące i straszne. By dowiedzieć się czegoś o nich, przekonać się jak żyły, co jadły, gdzie mieszkały, chodzimy do muzeów i na wystawy. Tam, z otwartymi ustami, pełni niedowierzania podziwiamy ich monstrualność i siłę.

spis treści
Hektor książka
Hektor książka

Co by było, gdyby to dinozaury żyły na świecie a ludzi oglądaliby w zoo...

zobacz galerię

1. A co by się stało, gdyby nagle się role odwróciły?

Powstałaby przezabawna historia pełna śmiesznych i szalonych przygód. Dinozaury miałby rodziny, rozmawiały i mieszkałyby w domach, a ludzi oglądałyby w zoo.

Tak właśnie dzieje się w książce Piotra Rowickiego pt „Przygody Hektora”. Bohaterem jest dinozaur Hektor - niesforny ośmio- czy dziewięciolatek, który, jak jego rówieśnicy, ma dom, rodziców i chodzi do szkoły.

Ulubioną przygodą rozśmieszającą moich synów, a szczególnie Kubę (8-latka), jest wycieczka Hektora z klasą do Zoo. Tam właśnie dinozaury oglądają zamkniętych w klatce ludzi. Panowie grają w karty, pani gotuje obiad.

  • Czy ludzie są niebezpieczni? Pyta Hektor.

  • Są łagodni i bardzo mili. Tylko źle znoszą niewolę. Odpowiada mu Ględozaur.

  • To może lepiej ich wypuścić?

  • Zginęliby z głodu. Trzymamy ich tu dla ich dobra.

W klatkach, oprócz ludzi, Dinozaury oglądały również psy, koty i inne zwierzęta. Z tej wycieczki Hektor przywozi do domu kota ;)

Młodego gada spotykają też inne zabawne przygody: z przyjacielem dynda na kauczuku, podczas wakacji zostaje sam w domu i musi sprzątać, ratować dom przed zalaniem, czy pielić ogródek. Wszystko to połączone jest też z przyjazdem niezapowiedzianych gości, niesfornych bratanków bliźniaków.

2. Nieco o formie podania całej historii

Przygody Hektora napisane są tak, że czytając je cały czas się śmialiśmy, chociażby z użytych neologizmów związanych z dinusiową rzeczywistością (dinobus, dinocjanci, McDozaur, Ględozaur).

Chcecie poznać więcej śmiesznych momentów? Dowiedzieć się, co się stało jak Hektor wraz z Pifem i Pafem wykopali w ogródku rower? Zachęcam do lektury. Przeczytajcie sami, a na pewno dołączycie tę książkę do listy Waszych bestsellerów.

_Przygody Hektora

Piotr Rowicki

Wydawnictwo Amea 2009_

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.