"Przygód kilka owcy i wilka" Katarzyna Michalec, Wydawnictwo Muza - recenzja

Istnieje wiele bajek, opowieści czy zabaw przedszkolnych świadczących o tym, że owce i wilki nie pałają do siebie sympatią… No, może wilki do owiec pałają, ale chęcią ich skonsumowania! Każda owca winna mieć więc odruch bezwarunkowy, który ochroniłby ją przed wilkiem. Odruchem tym jest ucieczka. Katarzyna Michalec w książce „Przygód kilka owcy i wilka” pokazuje nam coś zupełnie innego i zaskakującego.

"Przygód kilka owcy i wilka" Katarzyna Michalec
"Przygód kilka owcy i wilka" Katarzyna MichalecPrzygody Berni i Białej Łapy udowodnią nam, że z prawdziwym przyjacielem stać nas na różne szaleństwa, ale zawsze można na siebie liczyć. Niezwykle ważne jest wsparcie nawet w trudnych chwilach, kiedy czujemy się samotni i nie wiemy, co ze sobą począć. Równie istotna jest też wspólna zabawa i śmiech.

I oby tych drugich sytuacji było w naszym życiu znacznie więcej!

Niezwykle zabawna historia owcy Berni oraz wilka Białej Łapy z pewnością pozostanie w mojej pamięci na długo. Pierwszy raz spotkałam się z tego rodzaju przyjaźnią fantastycznie opisaną w książce. Owszem, często słyszałam o tym, że kot śpi razem z psem, ale owca z wilkiem? W przypadku „Przygód kilka owcy i wilka” nie tylko czytamy o wspólnej wyprawie (odwiecznych przecież) wrogów. Poznajemy wartość prawdziwej przyjaźni oraz to, jak ona powinna wyglądać, na co należy zwracać uwagę, szukając bratniej duszy.

Ale może zacznijmy od krótkiego przedstawienia bohaterów powieści. Berni jest młodym jagniątkiem, które trafia na górską halę po raz pierwszy. Jest niezwykle ciekawska i bardzo chce poznać kogoś nowego, kogoś innego niż owca, z kim mogłaby się zaprzyjaźnić.

Jej brak doświadczenia sprawia, że bardzo łatwo nawiązać jej znajomość, jednak znacznie trudniej trafić na kogoś, kto będzie dla niej odpowiednim towarzystwem. Aż pewnego razu spotyka Białą Łapę… to samo poczucie humoru, ten sam zapał do przygód, te same nowatorskie i zwariowane pomysły, to samo poczucie odosobnienia. Jest tylko jedna malutka różnica – gatunek. Biała Łapa to wilczek… I co tu począć? Jak rozwinąć nić porozumienia między nimi bez narażania się swojemu stadu?

Tak oto zaczyna się historia o przygodach wyjątkowej pary. Wilk przebiera się za owcę, owca za babcię. Na każdej stronie czytelnik jest zaskakiwany nowymi pomysłami, na które sam by z pewnością nie wpadł. Berni i Biała Łapa jeżdżą autobusem, a nawet załapują się na koncert i jadą autostopem wraz z hippisami. Zaręczam, że odbiorcy książki będą się fantastycznie bawić podczas lektury. Opowieść jest wciągająca i nieprzewidywalna, dlatego nie spoczniemy nawet, jeśli nasze dziecko już zaśnie!

Książka ma twardą oprawę i zabawne ilustracje, które przykują uwagę wszystkich – zarówno tych małych, jak i dużych. Uważam, że lektura ta jest doskonała dla każdego dziecka, które zaczyna samodzielnie czytać – duże litery z pewnością podniosą komfort i pomogą w nauce trudnej sztuki czytania.

Alicja Barszcz, 11 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.