Projekt dziecięcy Brave Kids

W dniach 25.06-13.07.2013 odbędzie się czwarta edycja programu Brave Kids, w ramach którego ponad setka dzieci z różnych krajów będzie przygotowywać spektakl na temat tolerancji. W tym roku w programie udział weźmie 17 zespołów artystycznych z 14 krajów, między innymi z Chin, Indii, Ugandy, Czech, Brazylii, Gruzji, Kirgistanu i Laosu.

Brave Kids - tolerancyjny projekt

Projekt Brave Kids to wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodziezy z całego świata.

Warsztaty artystyczne będą miały miejsce do siódmego lipca 2013 roku w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Puszczykowie k. Poznania.

Polecane wideo:

Młodzi uczestnicy będą uczyć się od siebie nawzajem gry na instrumentach, tańca, śpiewu i rodzimych obrzędów. To doskonała okazja dla młodych artystów, by wcielić w życie ideę tolerancji względem innych kultur, zyskać nowe doświadczenia i poszerzyć swoje horyzonty. Kolejny etap projektu odbędzie się w dolnośląskich Krośnicach. Tam, przez kolejny tydzień, młodzież będzie pracować nad wspólnym spektaklem. Zostanie on zaprezentowany 12 lipca 2013 roku w trakcie finału Brave Festival we Wrocławiu.

Program Brave Kids jest dla młodych ludzi okazją do poznania rówieśników z innych krajów, ale korzyści odnoszą również lokalne społeczności.

Młodzi uczestnicy warsztatów mieszkają bowiem u miejscowych rodzin, zapoznając ich ze swoją kulturą i odmiennym nierzadko podejściem do życia codziennego. Z myślą o okolicznych mieszkańcach organizowane są bezpłatne występy Brave Kids – półfinałowe spektakle odbędą się 6 lipca 2013 roku z Warszawie (Muszla Koncertowa, Park Skaryszewskiego), Łodzi (Teatr Pinokio) i Puszczykowie (Rynek) i 7 lipca we Wrocławiu (Ośrodek Działań Twórczych Światowid).

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Dziadek z reklamy Allegro we wzruszającym apelu do wszystkich wnuków

Robert Mazurkiewicz Jakiś czas temu Robert Mazurkiewicz stał się jednym z najsłynniejszych dziadków w Polsce i na świecie. Wszystko dzięki wzruszającej roli w świątecznym spocie Allegro. Przed świętami Bożego Narodzenia poruszył serca milionów ludzi -...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.