Program edukacyjny "3 lata pod ochroną"

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i łatwo można ją podrażnić, powodując zaczerwienie. Bardzo często nieodpowiednie kosmetyki, płyny do płukania czy proszki do prania sprawiają, że u niemowlęcia pojawia się wsypka. Kampania edukacyjna „3 lata pod ochroną” organizowana przez markę Lovela ma na celu uświadomienie rodzicom i opiekunom zagadnień związanych z unikaniem problemów skórnych u malutkich dzieci.

Badania naukowe udowadniają, że skóra malucha rozwija się w ciągu pierwszych trzech lat życia, dlatego w tym czasie wskazana jest jej szczególna ochrona i odpowiednie zabezpieczanie przed nadmierną ilością kosmetyków czy detergentów. Matki bardzo często dzielą się ze sobą swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat proszków i płynów do prania czy płukania ubrań. Rodzice żywo interesują się wpływem detergentów na skórę i w ogóle na organizm dziecka.

Polecane wideo:

Wiele kobiet uważa, że, skoro skóra dziecka nie wykazuje żadnych objawów alergicznych, nie trzeba stosować specjalnych proszków przygotowanych dla małych dzieci i można spokojnie zwrócić się w kierunku kosmetyków i detergentów używanych przez dorosłych. Jednak nic bardziej mylnego. Skóra dziecka do 3 roku życia nie jest w pełni rozwinięta i nie stanowi odpowiedniej ochrony przed szkodliwymi substancjami. Jest prawie 5 razy cieńsza niż skóra osób dorosłych, a jej komórki są luźno ułożone, więc nie są barierą dla detergentów. Właśnie dlatego w ciągu pierwszych lat tak ważna jest prawidłowa dieta oraz używanie produktów kosmetycznych przeznaczonych tylko dla maluszków. Tak samo istotne jest dobieranie środków piorących.

Dr Lidia Ruszkowska, która jest specjalistą w zakresie pediatrii i dermatologii wraz z firmą Rwckitt Benckiser, czyli właścicielem marki Lovela, zorganizowali program edukacyjny „3 lata pod ochroną”. Jest on adresowany do rodziców i opiekunów dzieci do lat 3. Zadaniem kampanii jest przekazanie im wiedzy na temat właściwej pielęgnacji skóry maluszków, zapobiegania podrażnieniom oraz chorobom skóry, które powstają na skutek działania substancji chemicznych znajdujących się w środkach piorących czy kosmetykach.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie kampanii.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

"Lato z książką"

"Lato z książką"

Lato z książką 2014 Zapraszamy na imprezę "Lato z książką" sponsorowane m.in. przez Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Aktualności

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl w Katowicach Akademia RodziceMalucha.pl organizuje 6 marca spotkanie w Katowicach.

Aktualności

Modna rodzina

Modna rodzina

Rodzinna moda Świąteczny okres sprzyja okazjom. Produkty wielu marek dostępne są w promocyjnych cenach, dzięki czemu każdy człowiek może poczuć się modnie i atrakcyjnie.

Aktualności

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Logo Portal cdp.pl przygotował ciekawą promocję dla użytkowników serwisu parenting.pl Bajkowa oferta Zapraszamy do skorzystania z promocji!