Trwa ładowanie...
Prezent na Dzień Dziecka? Postaw na planszówki!

Prezent na Dzień Dziecka? Postaw na planszówki!

Choć sklepowe półki uginają się pod ciężarem zabawek, wybieramy je z niezwykłą starannością. Nie chcemy już, by tylko bawiły i zajmowały czas, ale też by pozytywnie wpływały na rozwój naszych pociech i służyły im przez dłuższy czas. Jaki zatem prezent będzie idealny z okazji Dnia Dziecka? I dlaczego warto zwrócić się ku grom planszowym?

Partnerem treści jest Rebel

1 czerwca to dzień wielkiej radości najmłodszych. Świat staje się wówczas kolorowy i przepełniony głośnym śmiechem dzieci. Dzień Dziecka świętujemy na różne sposoby, a jednym z nich jest wręczanie naszym pociechom prezentów.

W ostatnich latach staliśmy się uważnymi konsumentami. Zwracamy uwagę na to, czym bawią się nasze dzieci i jakiej jakości są kupowane dla nich zabawki. Chętniej wybieramy produkty droższe, ale bardziej trwałe i pozwalające kreatywnie spędzić czas.

Prezent idealny? Gra planszowa!

W kategorii kreatywnych i edukacyjnych prezentów prym wiodą gry planszowe, które pozwalają połączyć zabawę z nauką. Nie tylko są świetnym treningiem umysłowym, dzięki któremu nasza pociecha ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, planowanie i przewidywanie skutków naszych działań. Planszówki uczą też przestrzegania zasad i tego, że nie zawsze można wygrywać. Nierzadko też gromadzą rodzinę przy wspólnym stole, by razem spędzić czas.

Przy wyborze gry planszowej dla dziecka kierujmy się jej zainteresowaniami. Inna gra zadowoli fana Harry’ego Pottera, a inna miłośnika dalekich podróży. Pamiętajmy też, że dobra gra planszowa może kosztować nawet 200 zł. To jednak jedna z lepszych inwestycji w rozwój naszej pociechy oraz gwarancja dobrze spędzonego czasu.

Rodzinne gry planszowe. Które wybrać?

Dzieciom, które uwielbiają czytać bajki lub ich słuchać, spodoba się gra "Opowiadanki". Będzie odpowiednia już dla pięciolatków, ale jeśli macie starsze pociechy, również będą nią zainteresowane. To świetna gra familijna, która rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność i pozwala na nowo odkryć znane opowieści.

Opowiadanki
Opowiadanki (Materiał partnera)

"Opowiadanki" zachęcają do nauki czytania, ale też ćwiczą tę umiejętność. Pozwalają dziecku wymyślać ciekawe i nieszablonowe historie, dając im poczucie sprawczości.

Niezwykle ciekawą grą familijną jest też planszówka "Wsiąść do pociągu: Europa", która w Polsce bije rekordy popularności. Uczestnicy realizują wylosowane zadania poprzez łączenie nieprzerwaną trasą odpowiednich miast na planszy. W tym celu muszą dobrać kolorowe karty wagonów, a następnie połączyć je w zestawy.

Wsiąść do pociągu: Europa
Wsiąść do pociągu: Europa (Materiał partnera)

Gra "Wsiąść do pociągu: Europa" to doskonały trening taktycznego myślenia. Ma też walor edukacyjny i bardzo proste zasady: szybko wytłumaczymy je każdemu, kto zechce wybrać się z nami w podróż po Starym Kontynencie.

Planszówki dla miłośników fantastyki

Wśród starszych dzieci popularnością cieszy się "Księga cudów". To gra, która zdobyła mnóstwo pozytywnych recenzji. Podoba się nastolatkom i dorosłym. I nie ma w tym nic dziwnego, bo niemal każdy, kto choć raz podejmie się wyzwania, chce raz jeszcze wejść do krainy starożytnej cywilizacji smoków. Oniria dawniej kusiła smoczymi arcydziełami i obfitowała w bujną roślinność, ale teraz potrzebuje pomocy, by odzyskać dawną świetność.

Zobacz film: "Księga cudów"

Każdy może więc zostać bohaterem i ocalić smoczą krainę. Cel możemy osiągnąć, działając wspólnie i razem biorąc udział w kolejnych przygodach. Znaczenie ma każda podjęta decyzja. Rolę planszy przejęła księga pełna rozkładających się, przestrzennych elementów.

A jeśli jesteśmy już w temacie magii, warto wspomnieć o grze "Harry Potter i Magiczny Quiz". To obowiązkowa pozycja dla każdego fana małego czarodzieja. Odpowiadając na pytania typu prawda i fałsz, świetnie bawić się będą też dorośli.

Harry Potter i Magiczny Quiz
Harry Potter i Magiczny Quiz (Materiał partnera)

Nie jest to jednak zwykła planszówka. Na straży reguł stoi mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi graczy przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł.

Inną, nie mniej interesującą grą planszową, która przenosi graczy do magicznego świata, są "Kroniki zamku Avel". To świetna propozycja dla dzieci, które uwielbiają opowieści o bohaterach i czarodziejach. W tej rozgrywce to właśnie one mogą uratować magiczną krainę przed Czarnym Księżycem, którego złowroga magia przebudziła siły zła.

Zobacz film: "Kroniki zamku Avel"

"Kroniki zamku Avel" to gra oparta na współpracy. Możemy stworzyć w niej własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku. W trakcie rozgrywki gracze napotkają wiele niebezpieczeństw, którym trzeba sprostać. Wygrana to szansa na zdobycie nowej zbroi, broni, eliksirów i złota, które będą niezastąpione podczas finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. By sprawić dziecku radość, dobrze przemyślmy zakup prezentu. Warto wybrać grę planszową nie tylko dlatego, że pobudza wyobraźnię i daje mnóstwo satysfakcji, ale też po to, by móc wspólnie zasiąść do stołu i razem pójść po zwycięstwo.

Partnerem treści jest Rebel

polecamy

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza