Trwa ładowanie...

Potrzebujesz 20 kosmetyków do wykonania makijażu? Taki sam efekt osiągniesz, używając jedynie 5

 Aleksandra Miłosz
30.11.2018 18:01
Po prawej makijaż wykonany 20 kosmetykami, po lewej 5
Po prawej makijaż wykonany 20 kosmetykami, po lewej 5

Wstajesz z łóżka, idziesz do pracy, 8 godzin siedzisz przy biurku. Potem zakupy, wracasz do domu, sprzątasz, gotujesz obiad na następny dzień, a wieczorem przychodzą znajomi na drinka. Przez ten cały czas chcesz wyglądać idealnie prawda? Dlatego każdego ranka robisz perfekcyjny makijaż, a że chcesz, aby utrzymał się cały dzień, nakładasz na twarz nawet 20 kosmetyków. Niepotrzebnie.

Okazuje się, że taki sam efekt osiągniesz, stosując jedynie 5 z nich. Po co więc narażać swoją twarz na działanie szkodliwych substancji, które znajdziemy w kosmetykach kolorowych? Aby to udowodnić, zaproszono jedną z mieszkanek Londynu do eksperymentu. Zadaniem 27-letniej Lucy było wybranie 20 kosmetyków, które pozwolą jej na stworzenie codziennego makijażu.

Jak wyglądać pięknie bez makijażu?
Jak wyglądać pięknie bez makijażu? [10 zdjęć]

Wiele kobiet nie zdecydowałoby się na wyjście z domu bez makijażu. Nawet jeżeli chodziłoby o zakup jednej

zobacz galerię

1. Mniej znaczy więcej

Kobieta rozpoczęła od nałożenia na twarz bazy pod makijaż i kremu CC, które miały przygotować jej twarz na aplikację podkładu. Następnie nałożyła korektor na przebarwienia, a inny pod oczy, aby zamaskować cienie i na zaczerwienienia. Do tego podkład, puder tradycyjny, róż, rozświetlacz w kremie oraz pudrze, kredka do brwi i do powiek, tusz do rzęs, kredka do ust i pomadka do ust. Wród kosmetyków znalazły się również: balsam do ust, błyszczek, produkt do konturowania twarzy, utrwalacz do makijażu i puder mineralny – to wszystko posłużyło Lucy do stworzenia dziennego makijażu.

Zobacz film: "#noMakeUpChallenge. Jesteś gotowa pokazać się bez makijażu?"

Okazało się, że taka liczba kosmetyków jest zbędna. Aby to udowodnić poproszono ją o zmycie pierwszego makijażu i wykonanie drugiego za pomocą jedynie 5 produktów. Lucy nałożyła na twarz krem CC, który posłużył jej za bazę, podkład oraz korektor do twarzy. Następnie przypudrowała całą twarz i użyła pomadki, aby nadać kolor swoim ustom oraz policzkom. Brązową kredką podkreśliła brwi i narysowała kreski na powiekach. Nie zapomniała również o tuszu do rzęs.

(Jonathan_Yates/dailymail.co.uk) Po lewej makijaż wykonany 20 kosmetykami, po prawej 5. Który z nich wygląda lepiej?
(Jonathan_Yates/dailymail.co.uk) Po lewej makijaż wykonany 20 kosmetykami, po prawej 5. Który z nich wygląda lepiej?

"Zrobienie makijażu 5 produktami jest znacznie szybsze i łatwiejsze. To też oznacza, że będę nosić ze sobą znacznie mniej kosmetyków niż dotychczas" - mówi Lucy.

2. Dla zdrowia

Mniejsza liczba kosmetyków to nie tylko oszczędność dla portfela, ale także zdrowsza skóra. W wielu kosmetykach kolorowych znajdziemy bowiem szkodliwe substancje, które często powodują podrażnienia skóry, reakcje alergiczne, wysuszenie czy zatykanie porów. Wśród nich znajdziemy np. formaldehyd, stosowany jako konserwant, parabeny, które mają uniemożliwić rozwój pleśni i grzybów czy parafinę, która ma sprawić, że nasza skóra będzie wydawała się gładsza.

Złota zasada "im mniej, tym lepiej" sprawdza się i tym razem. Mocny, przerysowany makijaż nigdy nie wygląda atrakcyjnie, a co ważniejsze, kilka warstw kolorowych kosmetyków nie jest też zdrowe dla naszej skóry.

Polecane dla Ciebie