Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie (recenzja)

Tomik 2 pt. „Zdrowie i ubranie” dużą część uwagi poświęca chorobom. Traktuje o tym, jak uchronić się przed atakiem bakterii i wirusów, jak leczyć, co robić, by nie przenosić chorób dalej, jak dbać o czystość. Ponadto, co zrobić, gdy zetrzemy kolano, gdy leci nam krew z nosa, gdy oparzymy się, kiedy pogryzą nas komary czy wejdzie pod skórę kleszcz.

Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie
Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie

zobacz galerię

W drugiej części tomiku dowiemy się jak dbać o zabawki, jak zrobić pudła, w których możemy je przechowywać, czy doniczkę z buta.

Trzecia część tomiku traktuje o ubraniach, własnym stylu, o tym, jak powinniśmy się ubierać, gdy jesteśmy zbyt otyli lub zbyt szczupli, jak zrobić zabawny pompon do czapki, wykonać krawiecki słoik na przybory do szycia, przyszyć guzik, zrobić fartuch malarski czy przybornik na kredki.

Zwieńczeniem jest Wielka Księga sposobów na plamy oraz wyjaśnienia symboli, które dzieci mogą odszukać na metkach na ubraniach.

Można by opowiadać jeszcze długo o treściach zawartych w obu książeczkach. Jednak zamiast je wszystkie wymieniać, zachęcam do ich kupienia.

To wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu. Dzieci nie tylko mogą się w tym czasie do nas poprzytulać przed snem, ale porozmawiać i co najważniejsze dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy z życia codziennego. To świetny sposób na rozmowę z dziećmi.

Bardzo trudno jest bowiem zatrzymać je przy sobie, szczególnie gdy są tak ruchliwe jak moja niespełna czterolatka i siedmiolatek. Te książeczki przeczytaliśmy w czasie dwóch wieczorów i nawet przez chwilę nie musiałam prosić, by dali mi skończyć. Sami prosili o więcej.

Ja i moje dzieci dajemy zatem maksymalną liczbę punktów.

"Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie", Joanna Krzyżanek, Ilustracje Zenon Wiewiurka, Wydawnictwo Święty Wojciech

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.