Trwa ładowanie...

"Pomysłowo cielaczkowo - prace plastyczne dla dzieci" - recenzja

"Pomysłowo cielaczkowo" to książka z serii TVP abc przedstawiająca przykłady i opisy prac plastycznych dla najmłodszych. Została napisana przez Kingę Kulawiecką i wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej. Robótki ręczne, które się w niej pojawiają, dostosowane są do dzieci od trzeciego roku życia. Książka może być również uzupełnieniem edukacji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

"Pomysło cielaczkowo"

"Pomysło cielaczkowo"

Książka od Centrum Edukacji Dziecięcej polecana jest dla rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli, którzy zajmują się edukacją dzieci w zakresie prac plastycznych poprzez naukę w szkole, domu czy też na zajęciach warsztatowych.

Każda praca opisana jest krok po kroku, dzięki czemu opiekun może pokazywać dziecku kolejność działań prowadzących do efektu finalnego.

Dzięki "Pomysłowo cielaczkowo" dzieci nauczą się wykonywać 14 prac plastycznych, takich jak: klamerkowe samoloty, papugę z rolki, rozdmuchane stworki, pająki z foremki, pociąg-układankę, gąsieniczki-pomponiczki, piratów z gąbkowej wyspy, karteczkową krówkę, motyle na patyku, bociana na klamerkowych nogach, owieczki-kuleczki, guzikowe kwiaty, biedronki-kamyki oraz wyklejaną lalę.

Opis każdej pracy znajduje się na dwóch stronach. Poprzedza go lista materiałów i narzędzi potrzebnych do wykonania danej pracy oraz krótka zapowiedź. Następnie autorka krok po kroku tłumaczy, co należy robić, aby praca wyglądała tak jak na załączonej ilustracji lub fotografii. Oprócz opisu czytelnik widzi kolejne etapy tworzenia wybranej pracy plastycznej, ponieważ przy większości punktów pojawiają się również obrazki.

Dodatkowo, każda praca opatrzona jest ciekawostkami lub propozycjami dotyczącymi robótki, które przekazywane są przez urocze zwierzaki pochodzące z czołówki TVP ABC: Anakondę, Boćka i Cielaczka. Często poprzedzają je słowa: "Czy wiesz, że..." lub "Mam pomysł!". Na ostatniej stronie znajdują sie szablony z odnośnikiem do konkretnej pracy plastycznej.

Prace plastyczne ukazane w "Pomysłowo cielaczkowo" rozwijają zdolności manualne dziecka oraz wspomagają jego ogólny rozwój. Dodatkowo wpływają na wyobraźnię i kreatywność malucha, a także pokazują, że można zrobić coś z niczego. Dzieci dostrzegają, że przedmioty codziennego użytku z łatwością można zamienić na interesujące zabawki. Wykonywanie prac plastycznych wraz z dzieckiem to nauka poprzez zabawę, dlatego warto praktykować ją nie tylko od święta.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.