Trwa ładowanie...

Polerowanie włosów - na czym polega?

Polerowanie włosów to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Nic dziwnego - umiejętnie przeprowadzony, w sposób spektakularny poprawia wygląd włosów, pozostawiając je miękkie i lśniące. Na czym polega polerowanie włosów? Jak przebiega i czy są jakieś przeciwwskazania?

Zobacz film: "Najlepsze sposoby na powrót do formy sprzed ciąży"
spis treści

1. Co to jest polerowanie włosów?

Polerowanie włosów jest nowoczesnym zabiegiem usuwania zniszczonych, połamanych i odstających końcówek bez utraty długości. Urządzenie obcina jedynie kilka milimetrów z długości, świetnie sprawdza się w przypadku pocieniowanych włosów.

Polerowanie włosów zapobiega dalszemu ich wykruszaniu się. Rozdwojone końcówki tworzą nieładnie wyglądające miotełki na końcach włosów, przez co nawet najładniejsze kosmyki nie będą wyglądać dobrze.

Zabieg ten inaczej nazywany jest strzyżeniem z użyciem Split Endera lub odkurzaniem włosów.

2. Jak przebiega zabieg polerowania włosów?

Do dokonania zabiegu konieczne jest posiadanie maszynki wyposażonej w specjalną nakładkę. Ponadto urządzenie z reguły posiada wbudowany pojemnik, do którego wpadają usunięte fragmenty włosów.

Przed zabiegiem fryzjer dzieli włosy na cienkie pasemka równej objętości. Aby można było prawidłowo przeprowadzić zabieg, włosy muszą być gładkie. Dlatego, jeśli jest wykonywany na włosach kręconych, powinny być one wcześniej wyprostowane.

W czasie polerowania włosów każde pasmo trafia do maszynki, którą fryzjer przesuwa od nasady po końcówki. Jeśli włosy nie są w znacznym stopniu zniszczone, ich długość ulega skróceniu maksymalnie o 0,3 mm.

9 wskazówek na błyszczące włosy
9 wskazówek na błyszczące włosy [10 zdjęć]

Każda kobieta chce mieć lśniące i pełne energii włosy. Jednak nasze włosy są w najlepszej kondycji przez

zobacz galerię

3. Efekty polerowania włosów

Polerowanie włosów przede wszystkim:

  • usuwa poszarpane i rozdwojone końce;
  • zapobiega dalszemu wykruszaniu się włosów;
  • sprawia, że włosy są zdrowsze na całej długości.

4. Po jakim czasie widać efekty zabiegu?

Efekt polerowania włosów jest widoczny od razu po jego przeprowadzeniu. Jest to świetna alternatywa dla osób zapuszczających włosy, które nie chcą ich skracać.

Warto podkreślić, że zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego specjalistę, który wie jak przeprowadzić zabieg polerowania włosów, aby uzyskać maksymalny efekt.

5. Dla kogo jest polecany?

Polerowanie włosów jest polecane głównie osobom niezadowolonym z wyglądu zniszczonych końcówek. Świetnie się sprawdzi w sytuacji, gdy włosy są zdrowe, a jednocześnie rozdwojone.

Domowe maseczki na włosy
Domowe maseczki na włosy [10 zdjęć]

To oczywiste, że spożywana przez nas żywność ma ogromny wpływ na wygląd skóry i włosów. Czy jednak wiedziałaś,

zobacz galerię

6. Kto nie powinien poddawać się zabiegowi polerowania włosów?

Zabieg ten nie jest zalecany osobom o bardzo zniszczonych włosach. Nie powinny się mu poddawać osoby, których włosy są rzadkie, a końcówki mocno zniszczone.

Niewskazany jest również w przypadku osób cierpiących z powodu chorób skóry głowy, np. grzybicy.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.