Trwa ładowanie...

Podsumowanie akcji „Testowanie emolientów Latopic®”

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Jak zwalczyć alergię pokarmową u dziecka?"

Atopowe zapalenie skóry jest coraz częściej występującą chorobą. Zmaga się z nią już ok. 20% ludzi na całym świecie. Dolegliwości z nią związane to m.in. swędzące zmiany skórne (mogą pojawić się już w 1. miesiącu życia dziecka), grudki, pęcherzyki, które znajdują się na policzkach, a także na tułowiu i w zgięciach rąk i nóg. W przypadku AZS konieczna jest właściwa pielęgnacja skóry. Ze względu na to, że dolegliwość ta dotyczy coraz większej liczby dzieci, przygotowaliśmy akcję testowania emolientów Latopic® przeznaczonych do pielęgnacji skóry atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień.

Wszystkim rodzicom, którzy zgłosili się do naszej akcji zadaliśmy pytania dotyczące objawów i sposobów pielęgnacji atopowej skóry dziecka. Wśród najczęściej wymienianych objawów ankietowani wymieniali suchą (88%), podrażnioną (72%), zaczerwienioną (70%) i swędzącą (63%) skórę, wysypkę (53%) oraz stany zapalne (41%). Jednocześnie podkreślając, że do pielęgnacji całego ciała dziecka stosują specjalne emolienty (81%), unikają uczulających alergenów (68%), dokładnie osuszają skórę po kąpieli (63%) i przestrzegają odpowiedniej diety (53%).

Przede wszystkim jednak okazało się, że aż 70% dzieci osób, które zgłosiły się do testowania emolientów Latopic®, cierpi na atopowe zapalenie skóry. Natomiast 54% zmaga się z alergią pokarmową. To właśnie ta grupa stała się docelową w akcji testowania emolientów Latopic®.

Pielęgnacja skóry atopowej, suchej i podrażnionej

Pielęgnacja skóry atopowej, suchej i podrażnionej

Każda z 30 wybranych rodzin otrzymała zestaw składający się z kremu do twarzy i ciała, emulsji do ciała oraz emulsji do kąpieli. Byliśmy bardzo ciekawi, jak emolienty zostaną ocenione przez testerów. Skóra atopowa jest bardzo wymagająca, dlatego przede wszystkim interesowało nas, czy wszyscy będą zadowoleni z działania tych produktów.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami akcji „Testowanie emolientów Latopic®”.

Wyniki są bardzo interesujące – 86% ankietowanych rodziców podkreśliło, że po zastosowaniu emolientów Latopic® nastąpiła znaczna redukcja zmian i zaczerwienień skórnych, co jest ogromnym sukcesem. 45% testujących stwierdziło, że produkty te bardzo dobrze redukują świąd, a 35% – dobrze. Z kolei stopień nawilżenia skóry po zastosowaniu testowanych produktów 55% rodziców oceniło na bardzo dobry, zaś dobry – 28%.

Wszyscy ankietowani podkreślili, że emulsja do kąpieli bardzo dobrze się rozpuszcza w wodzie, w tym 97% stwierdziło, że nie brudzi ona wanny. Jako odpowiednią uznano konsystencję kremu do twarzy i ciała (86%), emulsji do ciała (93%) oraz emulsji do kąpieli (93%). Zapach emolientów został oceniony jako neutralny (69%) i przyjemny (17%). O zadowoleniu rodziców z testowanych produktów najlepiej świadczy fakt, że aż 97% z nich poleciłoby je innym rodzicom, a 90% jest w pełni zadowolonych z efektów zastosowania emolientów Latopic®.

Rodzice chętnie dzielili się swoimi opiniami na forum naszej akcji, dlatego – na zakończenie – przedstawiamy kilka wypowiedzi ankietowanych:

  • Jestem bardzo zadowolona ze stosowania produktów Latopic, córka kąpie się w bardzo delikatnej wodzie, a po kąpieli jej ciało jest nawilżone, ja nie mam całych dłoni i paznokci „upaćkanych” w oliwkach i innych tym podobnych maściach. Wysmarowana i wypielęgnowana śpi spokojnie, a my z nią.
  • Emolienty Latopic są naprawdę skutecznym sposobem na wszelkiego rodzaju problemy suchej i podrażnionej skóry. Dzięki tym kosmetykom skóra mojego dziecka jest bardzo dobrze nawilżona, miękka i delikatna w dotyku. Pomimo zjedzenia mlecznego smakołyka na jej skórze nie pojawiają się nowe zmiany. Przestała się drapać i dzięki temu przesypia spokojnie całe noce. Będę używała kosmetyków Latopic do pielęgnacji skóry córeczki, ponieważ doskonale się sprawdzają, są wydajne, a do tego w przystępnej cenie w porównaniu z innymi emolientami.
  • Po zastosowaniu kosmetyków Latopic skóra jest bardzo dobrze nawilżona, zredukował się świąd oraz zaczerwienienie skóry i córcia przestała się nareszcie drapać! Konsystencja kosmetyków moim zdaniem jest odpowiednia. Krem do twarzy i emulsja do ciała dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, pozostawiając skórę bardzo dobrze nawilżoną. Emulsja do kąpieli również dobrze się rozpuszcza, po wlaniu do wanienki przybiera kolor mleka i nie tłuści wanienki. Zapach kosmetyków jest neutralny. Jestem bardzo zadowolona z kosmetyków Latopic i poleciłabym je każdej mamie, która boryka się z problemami skórnymi u siebie jak i u swojego dziecka! Produkty te spisały się u mnie na szóstkę. Po testowaniu produktów przez dwa tygodnie skóra mojej córci zrobiła się mięciutka, zeszły zaczerwienienie i świąd skóry. Dziecko zaczęło przesypiać noce i jest spokojniejsze. Polecam.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.