Trwa ładowanie...

Podróżując z dziećmi zyskujesz więcej. Rodzinne wypady w atrakcyjnych cenach

Wybierając miejsce na rodzinne wakacje myślimy głównie o swoich potrzebach, często zapominając o pociechach. Młodsi turyści bywają jednak tak samo wymagający jak starsi. Zanim zdecydujesz się na ofertę jednego z biur podróży, dobrze się zastanów. Wybierając odpowiedni hotel możesz nie tylko zapewnić dziecku rozrywkę, ale również sporo zaoszczędzić.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Hotel przyjazny dzieciom"
spis treści

Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do wakacyjnych wojaży. Dzięki temu wyjazd będzie tak samo fascynujący dla każdego członka rodziny, niezależnie od wieku.

1. Zanim spakujesz walizki

Większość biur podróży i hoteli nastawionych jest zarówno na starszych, jak i młodszych turystów, oferując wycieczki dla całych rodzin. Zanim jeszcze wybierzesz dokładną destynację, warto porównać propozycje kilku z nich, by wybrać jak najlepiej. Możesz liczyć na takie udogodnienia jak gratisowe wycieczki fakultatywne, a nawet darmowy przelot i zakwaterowanie dla pociech, połączony z rabatami dla rodziców. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która planuje wypad na zagraniczne wakacje w rodzinnym gronie. Warto zarezerwować bilety nieco wcześniej, by mieć pewność, że pojedziesz tam, gdzie chcesz.

Opusty i zniżki to oczywiście tylko dodatki, które mają zachęcić do wyboru danej oferty. Ważniejsze jest jednak to, jakie zaplecze oferuje hotel, do którego planujesz się wybrać. Mniejsze dzieci wymagają więcej uwagi, dlatego dobrze jeśli na terenie hotelu znajdziesz miejsce do przewijania niemowląt czy opiekunkę, która w razie potrzeby zajmie się dzieckiem przez godzinę lub dwie. Sprawdź też, czy na terenie hotelu znajduje się plac lub pokój zabaw, dzięki któremu pociecha nie będzie się nudzić. Nie bez znaczenia jest również wyżywienie. Dowiedz się, czy hotelowa restauracja posiada osobne menu skierowane do młodszych użytkowników. Pamiętaj również aby wybrać ofertę renomowanego biura podróży, a także poszukać informacji o hotelu z różnych źródeł. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wakacje przebiegną w pozytywnej atmosferze, a zarówno ty, jak i dziecko będziecie zadowoleni.

2. Wkręć dziecko w zabawę

Hotele dostosowane do dzieci nie są przystosowane wyłącznie pod względem infrastruktury, oferują również usługi animatorów, którzy zapewniają dziecku dodatkowe zajęcia w ciągu dnia. Kadra składająca się z młodych, pełnych zapału i chęci do pracy z dziećmi osób pomagają rozwinąć umiejętności dziecka, takie jak twórcze myślenie czy współpraca. Przed wysłaniem dziecka na takie zajęcia warto sprawdzić, czy opiekun jest wyszkolony przez profesjonalną firmę, oraz czy dostępny jest animator mówiący po polsku. Dzięki temu nie tylko będzie mógł sprawnie porozumieć się z podopiecznymi, ale w razie problemów udzieli dziecku pomocy.

Młodzi uczestnicy takiego spotkania dzieleni są na grupy wiekowe, a każdej z nich przypisany jest jeden animator, który ma zapewnić podopiecznym sporą dawkę zabawy. Oczywiście zajęcia dostosowane są do upodobań pociech. Należą do nich zabawy sportowe dla starszych, zawody w budowaniu zamków z piasku, mini disco czy zręcznościowe gry. Nieco spokojniejszym dzieciom spodobają się lekcje rysowania, nauka języków albo zajęcia opowiadające o historii i kulturze kraju, w którym się znajdują. Tego typu zajęcia organizowane są nie tylko dla dzieci, ale i również dorosłych. To tylko kilka spośród wielu możliwości oferowanych przez hotele. Pamiętaj jednak, że animator to nie opiekunka. Zostawiając dziecko na sali robisz to na własne ryzyko. Młodsze dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tylko w obecności rodzica lub opiekuna – na przykład starszego brata lub siostry.

3. Nie tylko hotel

Podczas wyboru miejsca na spędzenie wakacji zwróć również uwagę na odległość. Kilkugodzinna podróż samolotem z niemowlęciem, które po kilku kwadransach zacznie marudzić, może być wyczerpująca zarówno dla rodziców, jak i innych podróżujących. Jeśli jedziesz samochodem, możesz zrobić przerwę w każdej chwili, problem pojawia się w innych środkach transportu. Dobrze sprawdzić, czy wokół hotelu znajdziecie dodatkowe rozrywki dla swoich pociech. Nie każde dziecko będzie się dobrze bawić podczas zwiedzania zabytków lub wylegiwania na plaży. Część z nich potrzebuje rozrywki dostosowanej do swojego wieku. Przed wybraniem hotelu sprawdź więc, czy w okolicy znajdują się typowo dziecięce atrakcje: aquapark, lunapark czy ZOO. Dzięki temu będziesz mieć alternatywę na długie, ciepłe popołudnia.

(123RF PICSEL ADAM WIŚNIEWSKI)

Spędzanie wakacji z dzieckiem nie oznacza, że musisz rezygnować z przyjemności. Zawsze możesz znaleźć kompromis, który zadowoli zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu wakacje, które spędzicie razem, będziecie wspominać przez cały następny rok.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.