Podlewanie choinki. Nie będzie gubiła igieł (WIDEO)
Pozornie wydaje się, że zakup sztucznej choinki jest rozwiązaniem bardziej proekologicznym. Eksperci wskazują, że byłaby bardziej ekologiczna, tylko wtedy, kiedy używalibyśmy jej przez co najmniej 12 lat.
Po wyrzuceniu żywe drzewko rozkłada się przez kilka miesięcy, sztuczne - przez kilkaset lat. Większość sztucznych drzewek jest wykonanych z poliwinylocholidu - substancji, która nie ulega biodegradacji. Tworzywa, z których produkuje się sztuczne choinki zatruwają wodę, glebę i powietrze.
"Plastikowe" choinki mogą zawierać związki metali ciężkich, m.in.: ołowiu, kadmu i chromu, które mogą negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie.
Dodatkowo podczas przechowywania drzewek, z roku na rok, w gałęziach gromadzą się tony kurzu. Są groźne dla osób, które są uczulone na domowe roztocza.
Okazuje się, że z kolei żywe drzewko może pozytywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Naturalne olejki zawarte w iglakach wzmacniają układ odpornościowy. Aromaty wydzielane przez sosnę korzystnie wpływają na leczenie chorób skóry i problemy z zatokami. Sosna jest źródłem przeciwutleniaczy, zawiera m.in. flawonole i bioflawonoidy, które pomagają w zwalczaniu stanów zapalnych. A wyciąg z kory sosny redukuje poziom glukozy.
Nie wyobrażasz sobie świąt bez żywego, pachnącego lasem drzewka choinkowego. Niezależnie od tego, czy wybierzesz świerk, jodłę czy sosnę, bez odpowiedniej pielęgnacji teoja choinka szybko zacznie gubić igły.
Zobacz wideo i poznaj przepis na miksturę, która sprawi, że choinka nie będzie tracić igieł.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl