Trwa ładowanie...
Pociągi, samochody, a może zwierzątka? Polecamy najciekawsze zestawy LEGO DUPLO dla małych budowniczych w każdym wieku!

Pociągi, samochody, a może zwierzątka? Polecamy najciekawsze zestawy LEGO DUPLO dla małych budowniczych w każdym wieku!

Partnerem treści jest LEGO® DUPLO®

Kto z nas nie lubił w dzieciństwie konstruować różnych budowli? To świetna zabawa i zarazem najlepsza forma nauki. Dzięki niej maluch staje się kreatywny, a także ciekawy świata, który go otacza. Poznaj zestawy klocków LEGO DUPLO stymulujące rozwój dziecka i liczne umiejętności.

Zabawa kolorowymi klockami daje dziecku mnóstwo korzyści. Wiele badań dowodzi, że kreatywne konstruowanie i wymyślanie historii przekłada się na lepsze wyniki w nauce, a opieka nad zabawkowymi zwierzątkami i ludzikami pogłębia empatię, budowanie więzi z rodzicami i ogólnie rozwija umiejętności społeczne i emocjonalne. W trakcie zabawy maluch ćwiczy też motorykę małą oraz koordynację ręka-oko. To właśnie dzięki zdolności chwytania paluszkami dziecko znacznie lepiej radzi sobie w przedszkolu choćby z trzymaniem kredek i ołówków. Sprawność manualna przekłada się z kolei na rozwój motoryki dużej, która przydaje się np. podczas jazdy na rowerze. Wniosek? Klocki to nie tylko sposób na aktywnie spędzony czas, ale i doskonałe narzędzie rozwojowe! Prezentujemy kilka zestawów, które przypadną do gustu zarówno małym konstruktorom, jak i ich rodzicom.

Maluchy kochają naśladować dorosłych

Zdaniem niektórych rodziców kreatywność kształtuje się dopiero w wieku przedszkolnym. Tymczasem maluch może wykazywać twórczą ekspresję znacznie wcześniej. Jeżeli dziecko uwielbia naśladować dorosłych, chętnie odgrywa scenki z życia codziennego i marzy o własnym kąciku dla zabawek, dobrym wyborem będzie zestaw LEGO DUPLO „Domek wielofunkcyjny”. Z jego pomocą będziecie mogli zbudować zabawkowy świat przypominający realistyczne otoczenie – w zestawie znajdują się meble kuchenne, łazienkowe, do salonu i sypialni, a także sprzęty i akcesoria np. gitara, konik na biegunach, otwierana lodówka czy czajnik na herbatę. Jest tu też figurka mamy, taty i dziecka, którzy mogą spędzić wspaniały wieczór, jedząc tort, który upiekła mama. Nie brak także przyjaciół rodziny, czyli uroczego psa i pluszowego misia. Z tym domkiem maluch może ćwiczyć codziennie czynności, takie jak poranne wstawanie, wizyta w toalecie czy przygotowywanie posiłków. Dla rodziców to okazja, by obserwować pociechę, jak radzi sobie w nowej roli i towarzyszyć jej w odgrywaniu codziennych czynności. To właśnie dzięki nam, dorosłym, mały człowiek zdobywa wiedzę o świecie i uczy się nowych umiejętności.

Pociąg, który ułatwia poznawanie cyfr

Zdolności matematyczne potrafią ujawnić się w najmniej spodziewanym momencie. Nie przegapmy tego momentu, bo może on być kluczowy dla rozwoju naszej pociechy. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do nauki cyfr poprzez zabawę, wielkim wsparciem będzie zestaw "Pociąg z cyferkami" LEGO DUPLO. Mali konstruktorzy uwielbiają składać duże elementy, a potem je przebudowywać. W trakcie wspólnej rozrywki pomagajmy dziecku zrozumieć, jak nazywają się poszczególne cyfry oraz z jakimi kolorami i kształtami mamy do czynienia w zabawie. Pociąg może przewozić załadunek, a także pasażerów z radosnym psem na czele. Pociecha może nie tylko jeździć od stacji do stacji, ale również zbudować wysoką wieżę z cyfr – w ten sposób szybko nauczy się liczyć od 1 do 9. Dodatkowy klocek z cyfrą "zero" ułatwi mu start do nauki kolejnych liczb. Oprócz tego, że zabawa "Pociągiem z cyferkami" LEGO DUPLO wspiera naukę kolorów, kształtów i cyfr, pomaga też szlifować zdolności manualne. Elementy są na tyle duże, że małe dziecko bez trudu może łączyć je ze sobą i rozdzielać.

Urządzanie wyścigów samochodowych

Nie tylko zdolności intelektualne liczą się u dziecka. Ważna jest także umiejętność współpracy w grupie. Jeśli dostrzegamy, że nasz maluch interesuje się różnego rodzaju pojazdami i cieszy się na ich widok, wybierzmy kolorowy zestaw „Samochody wyścigowe” LEGO DUPLO, przeznaczony dla młodych fanów motoryzacji. Budowane z klocków auta mają napęd typu pullback, dzięki któremu mały rajdowiec może zaprosić kolegów lub rodziców do wspólnej zabawy w ściganie się. Dzieci mogą urządzać wyścigi samochodowe, ustawiać pachołki i walczyć o zwycięski puchar. Wśród akcesoriów znajdziemy też flagę i dwie figurki mężczyzny i kobiety w kaskach. Po dotarciu na metę kierowcy mogą "podjechać" na myjnię i przygotować pojazd do kolejnego turnieju. Tego rodzaju zabawa rozwija zdolności społeczne, a przy okazji uczy zdrowej rywalizacji. Klocki można również modyfikować i łączyć z innymi zestawami LEGO DUPLO. Tor wyścigowy w mgnieniu oka da się przekształcić w podium, na którym ustawimy zwycięzców z główną nagrodą.

Gratka dla fanów nowych technologii

Jeśli pociecha ma smykałkę do budowania, a przy okazji „ciągnie ją” do nowych technologii, warto sprawić jej zestaw LEGO DUPLO "Pociąg parowy". Ta zabawka przykuje uwagę nie tylko malucha, ale nawet starszego rodzeństwa. Dlaczego? Bo w pozornie klasycznych klockach kryje się silnik z funkcją ręcznego startu! Dzięki niemu małe dzieci mogą zostać prawdziwymi maszynistami – pomóżmy im delikatnie popchnąć zabawkę do przodu lub do tyłu, by zaczęła jechać, albo przytrzymać ją lub podnieść, żeby się zatrzymała. Pokażmy naszemu małemu maszyniście, że kolejka może poruszać się po torach i przewozić ludzi, zwierzęta, a nawet wywrotkę z węglem. Możliwości zabawy z tym zestawem LEGO DUPLO można poszerzyć, pobierając bezpłatną aplikację z funkcją zdalnego sterowania i propozycjami ciekawych zabaw dla małych dzieci.

Kreatywne poznawanie świata zwierząt

Chcąc wypełnić naszym pociechom czas, warto sięgać po zabawki kreatywne, które zachęcają do odkrywania nowych rzeczy. Jedną z nich bez wątpienia jest zestaw LEGO DUPLO "Stadnina i kucyki". Zawiera on wszystko to, czego mali miłośnicy zwierząt potrzebują do opieki nad kucykami. Oprócz dwóch zwierzątek w komplecie znajdują się figurki chłopca i dziewczynki, klasyczna stajnia z otwieranymi drzwiami do zbudowania, a także pokarm dla koni. Mogą one korzystać ze zbiornika z wodą, jeść marchewki oraz wypoczywać na sianie o realistycznej teksturze. Nie brakuje także akcesoriów gospodarczych, takich jak szczotka, miotła, garnuszki i łopata. Opieka nad zwierzętami w stajni uczy nie tylko odpowiedzialności, ale również wrażliwości i empatii. Nawet tak prosta zabawa może pokazać maluchom, że warto troszczyć się o innych. A kiedy mali mistrzowie dojdą do perfekcji w konstruowaniu i burzeniu stajni, będą mogli rozbudować gospodarstwo, dodając elementy z sąsiednich zestawów LEGO DUPLO. Każdy jest bowiem kompatybilny z klockami z pozostałych serii.

Partnerem treści jest LEGO® DUPLO®
Polecane dla Ciebie