Trwa ładowanie...

"Pippi się wprowadza i inne komiksy" - recenzja

Pippi Pończoszankę zna chyba każdy i nikomu nie trzeba przedstawiać tej rudowłosej, piegowatej, najsilniejszej dziewczynki na świecie. Jej warkocze i piegi rozpoznaje i dziecko, i rodzic, dlatego też warto przyjrzeć się bohaterce książki Astrid Lindgren. Publikacja wydawnictwa Zakamarki „Pippi się wprowadza i inne komiksy” to pierwsza część 3-tomowego wydawnictwa.

„Pippi się wprowadza i inne komiksy” opowiada o przygodach Pippi Pończoszanki, która wprowadza się do Willi Śmiesznotki i poznaje swoich nowych przyjaciół Tommiego i Annikę – dzieci z sąsiedztwa. Razem będą przeżywać najróżniejsze, śmieszne przygody. Komiksowa forma zaciekawia i zachęca do bliższego poznania najsilniejszej dziewczynki na świecie. Książka ta może stać się pierwszą lekturą malucha dzięki przejrzystej formie i drukowanym literom. Pisana jest językiem prostym, który nie powinien nastręczać problemów najmłodszym. Zamieszczone w niej opowiadania stanowią odrębne historyjki, które idealnie nadają się na bajkę przed snem. Każda z nich skupia się na jednym figlu, wydarzeniu z życia Pippi, dzięki czemu możemy poznać ją w codziennych sytuacjach, takich jak wyjście na jarmark czy do cyrku. Przygody Pippi Pończoszanki są wesołe, ale i pouczające. Dzięki nim dziecko może nauczyć się, jak postępować w różnych sytuacjach np. kiedy zobaczy, że ktoś dręczy zwierzę.

W czasie przeglądania książki nie można nie zauważyć jej szaty graficznej. Za ilustracje przygód Pippi odpowiada Ingrid Vang Nyman. Ta urodzona w Kopenhadze artystka okrasiła książkę prostymi rysunkami, bez zbędnych detali. Każdy kadr tworzy żywiołowy rysunek prawie pozbawiony drugiego planu. Pozwala to skupić się dziecku na głównej bohaterce i jej przygodach. Warto zwrócić uwagę na świetne przedstawienie mimiki i odzwierciedlenie emocji, jakie towarzyszą Pippi i jej przyjaciołom. Szata graficzna jest bardzo kolorowa, a barwy żywe i czyste. Nie znajdziemy tutaj mdłych pasteli czy ciemnych smutnych barw, wszystko ma przyciągać oko Małego czytelnika. Twarda oprawa i duży format, sprawiają, że książka nie zniszczy się szybko się i będzie długo służyć dziecku.

Pippi Pończoszanka to niezależna, dobra i rezolutna dziewczynka, którą zna z pewnością każda mama i każdy tata – teraz może poznać ją również dziecko. Z tego spotkania wyniknie wiele wspólnie spędzonych chwil, w których każdy członek rodziny będzie się dobrze bawił. Ta pozycja zdecydowanie powinna się znaleźć na półce każdego przedszkolaka czy pierwszoklasisty.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.