Trwa ładowanie...

"Piotruś Pan" - spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni

W Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają obecnie przygotowania do realizacji kolejnej premiery – spektaklu PIOTRUŚ PAN. Prapremiera zaplanowana została na 9 kwietnia br.

BILETY NA SPEKTAKL DOSTĘPNE POD TYM LINKIEM >>>

Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”, do muzyki Janusza Stokłosy, kompozytora, autora muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony). Reżyserem spektaklu będzie Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.

  • W przedstawieniu Piotruś Pan, realizujemy stereoskopową projekcję 3D, która łączy się z fizycznie istniejącą na scenie - mówi Kamil Pohl, CG Supervisor z Platige Image - Dzięki takiemu połączeniu aktorzy stają się częścią wyświetlanych magicznych światów. Widzowie mogą poczuć się jakby znajdowali się w czarownej krainie Nibywalencji, a nie w teatrze.

PIOTRUŚ PAN

PIOTRUŚ PAN

W Teatrze Muzycznym w Gdyni prapremiera zaplanowana została na 9 kwietnia 2016 roku.

„Piotruś Pan” jest spektaklem familijnym, wprowadzi widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie będą uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie, zmierzymy się ze złowrogimi piratami, ogrzejemy się w kręgu indiańskich ognisk i odkryjemy nowe lądy.

Wrażenie to jest potęgowane przez dynamiczne animacje np. falującego morza, poruszających się na wietrze drzew, płynących po niebie chmur, łopoczących żagli. Dzięki zastosowaniu stereoskopii 3D jesteśmy w stanie osiągnąć zdecydowanie więcej niż w przypadku tradycyjnej scenografii, nie zmagamy się z charakterystycznymi dla niej ograniczeniami.

Widzowie mogą puścić wodze fantazji i choć na moment oderwać się od szarej rzeczywistości. Język trójwymiarowej animacji szczególnie łatwo dociera do młodego widza przyzwyczajonego do najnowszych technologii. Producentem ze strony PLATIGE IMAGE jest Piotr Sikora, założyciel Platige Image, bezpośrednio odpowiedzialny za rozwój koncepcji i technologii 3D Live Theater.

Platige Image to wielokrotnie nagradzane studio filmowe, produkcyjne i animacyjne, które w ciągu 18 lat istnienia zostało uhonorowane najważniejszymi wyróżnieniami branżowymi, w tym nagrodami SIGGRAPH, BAFTA i nominacjami do Oskarów, Złotych Lwów, Złotej Palmy oraz VES. Tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, telewizji, sztuki, edukacji i gier komputerowych.

Wizytówką Platige Image jest kreatywność, najwyższa jakość usług oraz niekonwencjonalne podejście do realizowanych projektów. Zespół Platige Image to ponad 250 artystów o wieloletnim doświadczeniu w zakresie animacji i efektów specjalnych: reżyserów, art directorów, grafików i producentów. Ich pasją jest jest budowanie angażującej narracji przy wykorzystaniu najnowszych technologii animacyjnych.

Platige Image jest rozpoznawalną globalną marką, która zrealizowała ponad 3000 projektów reklamowych dla największych światowych brandów: Coca-cola, Nike, Microsoft, Pepsi, Fiat, McDonalds, Kellogs, Gillette Venus. Jest także jednym z najsilniejszych graczy na europejskim rynku w segmencie produkcji cinematików do gier komputerowych.

Studio zrealizowało ponad 20 projektów dla największych producentów gier video, m.in.: Ubisoft, Microsoft, CD Projekt RED, Crytek. Platige Image to także przynoszące studiu popularność filmy krótkometrażowe, w tym najczęściej nagradzane: Katedra, Sztuka spadania, Paths of Hate czy Ambition.

Studio specjalizuje się w realizacji efektów specjalnych. Do tej pory wyprodukowało je do 12 filmów m.in. Antychryst i Melancholia (reż. Lars von Trier) czy Essential Killing (reż. Jerzy Skolimowski).

Platige Image jest obecnie jedynym na świecie producentem realizującym przedstawienia teatralne przy wykorzystaniu technologii stereoskopii 3D pozwalającej na połączenie trójwymiarowej, wirtualnej scenografii z grą aktorów.

Specjalizuje się także w realizacji projektów specjalnych wymagających niestandardowego podejścia oraz najwyższych kompetencji animacyjnych, np. stereoskopowej wizji 3D obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” czy rekonstrukcji zburzonej Warszawy w „Mieście ruin”, projekcie zrealizowanym dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ciągu 18 lat działalności otrzymało ponad 200 branżowych nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Do najważniejszych należą: BAFTA (dwukrotnie), SIGGRAPH (czterokrotnie), LIA Award (dwukrotnie), Comic Con IFF, CLIO Award, EFFIE, Golden Drum, KTR.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.