Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Parasole plażowe stanowią zagrożenie. Uważaj na dziecko (WIDEO)

W Polsce bardzo często korzystamy z parasoli plażowych. Okazuje się, że nie tylko chronią one przed słońcem, ale mogą stanowić ogromne zagrożenie.

Choć dają cień, okazuje się, że w niektórych przypadkach mogą być niebezpieczne. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak wielkie zagrożenie ten zwykły sprzęt plażowy stwarza dla zdrowia i życia plażowiczów. W tym wypadku – małego dziecka.

Badania amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wykazały, że co roku do szpitala trafiają tysiące osób właśnie przez parasole plażowe.

Nierzadko są to poważne zranienia, czasem nawet śmiertelne – odnotowano przypadek kobiety, której parasol przebił klatkę piersiową. Znana jest również historia mężczyzny, któremu parasol ostrym końcem wbił się w oko i uszkodził mózg.

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wskazuje, że w Stanach od 2008 do 2017 roku do szpitali z powodu parasoli trafiło ponad 31 000 osób.

Warto o tym pamiętać podczas wypoczynku na plaży. Więcej szczegółów w naszym WIDEO.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.