Trwa ładowanie...

"Panda Bonia" - Wydawnictwo "Bis"

"Panda Bonia" autorstwa Urszuli Morgi jest opowieścią terapeutyczną. Ma ona za zadanie motywować wszystkie dzieci do pokonywania barier, które pojawiają się w ich życiu. Szczególnie jest to ważne dla maluchów w trakcie rehabilitacji.

"Panda Bonia" Urszula Morga

"Panda Bonia" Urszula Morga

Książka od Wydawnictwa "Bis" wydana pod patronatem medialnym portalu parenting.pl.

  • Autor: Urszula Morga
  • Tytuł: "Panda Bonia"
  • Ilustracje: Bogna Pniewska
  • Stron: 32
  • Oprawa: twarda
  • ISBN 978-83-7551-413-1
  • Cena detaliczna: 24,90 zł

Panda Bonia to zwierzątko, które nie potrafi chodzić po drzewach, co jest przecież podstawową umiejętnością każdej pandy. Cała jej rodzina namawia ją to praktyki, ćwiczeń i podejmowania prób, jednak maluch od początku założył, że nie nauczy się tej zdolności, bo nie jest taka jak wszyscy...

Jednak pewnego razu Bonia spotyka Szczekuszkę, która potrzebuje pomocy. Ale nie byle jakiej, bo, aby jej pomóc, panda musi wejść na drzewo!

Publikacja Wydawnictwa "Bis" jest skierowana nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców. Przede wszystkim pomaga rodzinom, w których występuje zagrożenie niepełnosprawnością. Każdy rodzic kocha bezgranicznie swoje dziecko i chce przecież pomóc mu przezwyciężyć trudności. W związku z tym stara się wspólnie z nim podejmować walkę o to, by było sprawne zarówno fizycznie, jak i umysłowo, mimo że z pewnością nie jest to łatwe. Bajka "Panda Bonia" pokazuje, ból i niepewność, ale też zrozumienie i bój o lepsze jutro nie są w kwestii tylko jednej osoby, ale całej rodziny. Wszyscy muszą tutaj współdziałać.

Jednocześnie nie można zapominać o zwyczajnej dobrej zabawie, wzajemnej miłości, cierpliwości i wyrozumiałości, by każdy członek rodziny poczuł się doceniony i potrzebny. A więc do zwycięstwa jednostki potrzeba jest praca społeczności. Tylko w ten sposób samodzielność i nowe osiągnięcia będą miały wartość. Akceptacja jest tutaj niezwykle istotna, by dziecko mogło samo zadecydować, kiedy będzie gotowe do tego, by wystartować...

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.