Trwa ładowanie...

Obowiązkowa lektura dla rodziców, dzieci i nastolatków, które wracają do pandemicznej szkoły

Avatar placeholder
14.09.2021 12:54
Materiał partnera Allegro
Obowiązkowa lektura dla rodziców dzieci i nastolatków, które wracają do pandemicznej szkoły
Obowiązkowa lektura dla rodziców dzieci i nastolatków, które wracają do pandemicznej szkoły (Adobe Stock)

Pandemia wymusiła nowe funkcjonowanie niemal we wszystkich dziedzinach życia. Dotknęła nawet najmłodszych, zmieniając dotychczasową szkołę. Do powrotu do niej w czasach pandemii przygotowują się dzieci i rodzice. 

Co zmieniło się w pandemicznej szkole? 

Tak naprawdę nic nie jest takie samo jak wcześniej. Tradycyjne nauczanie przy tablicy trzeba było przełożyć na język komputerów, a gwarne korytarze szkolne ustąpiły miejsca samodzielnej pracy we własnym domu. Uczniowie wracają z niepewnością dotyczącą tego, jak potoczy się rok szkolny i czy względny spokój zakłócą lockdowny. Na ten trudny czas proponujemy sięgnięcie po dobre książki, łagodzące lęki, wzmacniające poczucie własnej wartości i dające nadzieję na lepsze jutro.

“Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” A. Rovira, F. Miralles

Książka obowiązkowa zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, bez względu na wiek. 35 historii o pielęgnowaniu i wzmacnianiu własnej wartości. Świetna inspiracja dla młodych ludzi do bycia niezależnym i pewnym siebie. Autorzy zawarli wszystko to, czego potrzebuje młodzież, szczególnie w czasach pandemii. Historie okraszone humorem, pobudzające wyobraźnię, a nade wszystko pomagające w siebie uwierzyć.

"Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii" M. Taraszkiewicz

Pozycja idealna dla rodziców poszukujących pomysłów i sposobów na wspieranie dziecka w trudnych dla niego momentach życia. Kompendium wiedzy o wzmacnianiu odporności psychicznej w różnych sytuacjach, również w czasach pandemii. Małgorzata Taraszkiewicz przeprowadza czytelnika przez różne sytuacje kryzysowe, dostarczając cennych wskazówek i porad, jak wspierać dziecko, łagodzić lęki i wzmacniać jego siłę wewnętrzną. Książka "Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii" pomaga ustabilizować kryzys i przywrócić stan spokoju. 

"Szkoła bohaterek i bohaterów czyli jak sobie radzić z życiem" P. Staroń

Bycie nastolatkiem nie jest proste. Potrzeba dużo wsparcia w świecie pełnym niejasności i wątpliwości, szczególnie w okresie pandemii, który jeszcze bardziej wzmocnił w młodych niepewność. Nagle wszystko to, co wydawało się być stałe, uległo całkowitej zmianie. Przedłużające się poczucie braku stabilizacji, napięcie i stres oraz nieumiejętność radzenia sobie z nimi nadszarpnęły poczucie wartości niejednego młodego człowieka. Z pomocą postanowił przyjść psycholog Przemysław Staroń w książce "Szkoła bohaterek i bohaterów czyli jak sobie radzić z życiem". Autor zebrał wypowiedzi swoich uczniów dotyczące lęków i pytań okresu młodzieńczego. W odpowiedzi na nie Przemysław Staroń pokazał, w jaki sposób można poradzić sobie z wyzwaniami. Autor sięgnął do historii z różnych źródeł – filmu, literatury czy gier, a w książce pojawili się bohaterowie z "Władcy Pierścienia", "Gwiezdnych Wojen", a nawet "Muminków". Całość została wzmocniona solidną wiedzą psychologiczną, podaną w przystępnej formie. Książka jest wprost idealna dla młodzieży. Ciekawa treść, a co najważniejsze – wsparcie i przydatne narzędzia do mierzenia się z życiowymi trudami.

"I ty możesz zmienić świat" K. Grabarczyk

Jak sprawić, by dzieci i młodzież, czytając książkę, utożsamiali się z bohaterami, a jednocześnie korzystali z ich doświadczeń? Karolina Grabarczyk znalazła na to sposób. Na kartkach "I ty możesz zmieniać świat" autorka przedstawia historie bohaterów, którzy już w wieku dziecięcym dokonali wielkich rzeczy. Czytelnik poznaje 42 opowieści o ludziach szczęśliwych i smutnych, chorych bądź żyjących w trudnych warunkach. Wszyscy udowodnili, że mimo trudów można zmieniać świat i pomagać innym. Zabieg, który autorka zastosowała (wzorem do naśladowania nie jest osoba dużo starsza, a dziecko), pozwolił na skrócenie dystansu z młodym człowiekiem. Książka jest świetna dla dzieci i młodzieży, do samodzielnego czytania oraz z rodzicem. Historie pomagające uwierzyć we własne siły, możliwości i odwagę pomimo przeciwności losu.

"Young power! 30 historii o tym jak młodzi zmieniają świat" J. Suchecka

Kolejna książka silnie wzmacniająca i podbudowująca na duchu młodych ludzi i ich rodziców. Bohaterowie Justyny Sucheckiej udowadniają, że mimo wieku można być zaangażowanym, wytrwałym i skutecznym w zmienianiu świata. Tutaj wszystko jest możliwe – robot rysowany z tyłu zeszytu zaszywający się w garażu i po tygodniach prac potrafiący pomóc rolnikom czy plecak potrafiący latać. Autorka sięgnęła po pomysły zadziwiające młodych i starszych, pokazujące, że warto marzyć i nadawać barwy rzeczywistości. Lektura idealna w czasach pandemicznej szkoły, gdy wszystko wydaje się być podporządkowane ograniczeniom i panującym nastrojom. 

Więcej interesujących tytułów, w tym podręczników szkolnych znaleźć można: https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy a podczas nadchodzącego we wrześniu festiwalu Smart! week każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie w wyjątkowych cenach!

Materiał partnera Allegro
Polecane dla Ciebie